Otáčkoměr Aygo

vše ohledně modelové řady AYGO -
Malá TOYOTA od Kolína
Odpovědět
Uživatelský avatar
Toytom
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 29.09.2005, 13:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Otáčkoměr Aygo

Příspěvek od Toytom »

Ahoj všem, nevíte někdo, jestli se dá domontovat otáčkoměr do Ayga? Díky Tomáš :)
Toyota MR2 3S-GTE , GT86, Subaru Forester, Lexus RX350, Subaru WRX STi, Toyota Aygo, Corolla E11 G6R, Corolla E10 1,6Si Corolla E12 wagon http://www.intercars.cz něco pro všechny
tomko
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1500
Registrován: ned 27.05.2007, 20:00
Bydliště: Slovensko, Žilina

Příspěvek od tomko »

skus sa pozriet tuto: http://www.scangauge.sk/
Uživatelský avatar
Toytom
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 29.09.2005, 13:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Otáčkoměr Aygo

Příspěvek od Toytom »

Díky za alternativu, ale zajímal mě originál otáčkoměr na stopce.
Toyota MR2 3S-GTE , GT86, Subaru Forester, Lexus RX350, Subaru WRX STi, Toyota Aygo, Corolla E11 G6R, Corolla E10 1,6Si Corolla E12 wagon http://www.intercars.cz něco pro všechny
tomko
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1500
Registrován: ned 27.05.2007, 20:00
Bydliště: Slovensko, Žilina

Příspěvek od tomko »

ono ti nikto neda original len v toyote a nie vzdy su ochotny domontovat to co si si mohol objednat pri objednavani auta
Uživatelský avatar
Toytom
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 29.09.2005, 13:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re

Příspěvek od Toytom »

Hmm, ono to právě dokoupit nešlo a to to mají v ceníku, tak se na to ptám.
Toyota MR2 3S-GTE , GT86, Subaru Forester, Lexus RX350, Subaru WRX STi, Toyota Aygo, Corolla E11 G6R, Corolla E10 1,6Si Corolla E12 wagon http://www.intercars.cz něco pro všechny
Janec
Navigátor
Příspěvky: 96
Registrován: pon 01.08.2011, 21:21

Příspěvek od Janec »

kdyz jsem koukal pod plasty volantu tak to vypadalo ze je tam privedenej i funkcni kabelovy svazek. jen proste zacvaknout origo otackomer a jezdit. ale odzkousene to nejni
David75
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: ned 18.12.2011, 23:39
Bydliště: Třinec

otáčkoměr Aygo

Příspěvek od David75 »

Také jsem si pořídil Aygo bez otáčkoměru, tak jsem hledal jak na to.
Na webu se dá sehnat tykadlo za rozumnou cenu (i na aukru).

Dodatečnou montáž otáčkoměru jsem našel na stránkách od C1

zkus tohle:
http://www.citroeny.cz/forum1/viewtopic.php?f=1&t=3868

Prozatím jen nevím jak sundat kryt od přístojové desky, nevíte jak na to ať něco nezlomím?
Aygo
melman
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: pon 26.03.2012, 17:17

Příspěvek od melman »

Právě jsem úspěšně namontoval orig. otáčkoměr. Stačí sundat kryt tachometru jako když se jde k pojistkám ( návod k obsluze). Konektor otáčkoměru se zapojí do připraveného konektoru kabelového svazku co jde do přístrojovky (je to bílý konektor a je přichycen el. páskou ze které se uvolní). Konektor ze sedadla řidiče není vidět ! Pokud se podíváte zvenku přes čelní sklo objevíte ho hned. Po zapojení se úchyt otáčkoměru nasune do lišty co je nad tachometrem a dotáhne se šroubkem. Šroubek jsem použil běžný s metrickým závitem a vhodnou délkou. Při montáži v autor. servisu se mění i plast který má výřez pro otáčkoměr. Já jsem udělal výřez do původního krytu a to hlavně z důvodu obavy že nově dodaný plast by mohl mít jiný odstín vzhledem ke stáří auta 6-ti let. Nejdříve jsem z krytu sundal stříbrný lem co jde kolem tachometru abych ho nepoškodil. Poté jsem kryt obrátil a ze spodní strany je ryska tvaru výřezu pro otáčkoměr takže není potřeba nic rozměřovat. Provedl jsem řez listem pilky na železo až k oběma rádiusům a kulatou část odvrtal vrtákem . Poté přísel na řadu pilník a postupné dopasování. Trochu piplačka ale výsledek je dokonalý. Pak už jen namontovat zpět. Otáčkoměr funguje perfektně. Doba montáže cca 1,hod. Cena za nový otáčkoměr přes inzerát 900,- Kč. Cena dle ceníku Toyota je 8825,-.
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

otáčkoměr aygo

Příspěvek od Pavel Liška »

Na nové aygo není vůbec v nabídce,je tam vůbec ten konektor?
Naposledy upravil(a) Pavel Liška dne sob 22.12.2012, 11:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

otáčkoměr aygo

Příspěvek od Pavel Liška »

Otáčkoměr namontováný,je to tak jak popisuje melman.Snažil jsem se najít kolik točí motor ot. na pětku pří určité rychlosti.V jednom testu je psané,že při 90 km točí motor 2400 a ve 130 km 3500.Můj ot. ukazuje při 90-2500 a
130-3800.Na vonoběh při zahřátém motoru točí 900 ot.Pokud máte někdo dodatečně namontovaný ot. na aygu,budu velice rád pokud nápíšete kolik ukazuje ten váš.Zátím mám najeto nějakých 1800 a prcek se zlepšuje kilometr od kilometru.Na zrychlení je poznat i padesáti koruna v peněžence,ale ta spotřeba je boží.
melman
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: pon 26.03.2012, 17:17

otáčky

Příspěvek od melman »

Dnes jsem se ti na ty otáčky díval a u mého auta odpovídají přesně ty hodnoty co jsi odečetl. Kdoví jak ten pisálek v testu koukal. Pro doplnění mám Aygo r.v 2006 a otáčkoměr r.v. 2011.
Odpovědět

Zpět na „AYGO“