Sportovní Sání - Celica 7.gen.

vše o tuningu na vozech Toyota
Thomas CZ
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: ned 15.06.2008, 23:51

Příspěvek od Thomas CZ »

Tak konečně po měsíci čekání mi dnes přišel přímý kit sání od KN.Hned sem se pustil do práce a filtr je na celde. :lol:
100%spokojenost s přehledem přetrooubí výfuk(poslední díl laďený).Šlo mi o to vytvořit ostrý decentní zvuk,a toho sem se konečně dočkal.
Akorát to má nevýhodu-po dnešním testování mi stoupla spotřeba snad na 20l. :roll:
A taky nevim kde vzali,že to přidá 7.5PS.Připadá mi že to jede furt stejně.Ale šlo mi hlavně o ten zvuk a toho sem docílil. :lol:
Thomas CZ
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: ned 15.06.2008, 23:51

Příspěvek od Thomas CZ »

meine TS
Obrázek
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

To jsem tak nějak předpokládal,že na výkonu to nepřidá ani půl psa. :D ovšem jak říkáš ten zvuk! Tak ten musí být super! Není ta spotřeba způsobena radosti nad zvukem atmosféry a pedálem na podlaze při hledání 7.5 psa? :D
Naposledy upravil(a) libor12 dne stř 02.07.2008, 03:42, celkem upraveno 1 x.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
BRunner
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1036
Registrován: čtv 01.07.2004, 12:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BRunner »

Přímé sání teplého vzduchu od chladiče... bych si dovolil typnout, že to možná ještě nějakého klokana sežralo... ale estetický dojem za 1 8)
Thomas CZ
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: ned 15.06.2008, 23:51

Příspěvek od Thomas CZ »

přesně jak říkáš ta spotřeba je daná z o 100%lepšího prožitku z jízdy.V otáčkách od cca 4500 do 8200 to je masakr. :lol:
V dnešní teplotě 30,je fakt že byl filtr rozpálenej celkem slušně a je možný že to ňaký ps ubralo,ale znát to neni.Chtělo by to eště trochu doladit.Ale jak říkám šlo mi hlavně o zvuk.A to je splněno.Kdyby přibylo trochu výkonu,tak to už je navíc. :lol:
Uživatelský avatar
Zeratul
Řidič
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 06.03.2008, 17:56
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zeratul »

Nechci dělat chytrého, ale doporučoval bych to nějak odstínit od teplého vzduchu, co jde od motoru. Nejprve bych ten filtr asi zkusil nacpat do původní krabice, místo starého filtru, která má odstínění nějakým způsobem trochu řešené.
Thomas CZ
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: ned 15.06.2008, 23:51

Příspěvek od Thomas CZ »

Zeratul píše:Nechci dělat chytrého, ale doporučoval bych to nějak odstínit od teplého vzduchu, co jde od motoru. Nejprve bych ten filtr asi zkusil nacpat do původní krabice, místo starého filtru, která má odstínění nějakým způsobem trochu řešené.
To je jasný,že to ešte doladim až bude čas.Když už za to chtěj to co chtěj,tak aby to taky fajčilo,tak jak má.Už sem se jenom nemoch dočkat,takže zatim takhle. :idea:
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

sportovní sání -celica.7.g

Příspěvek od Pavel Liška »

Mám namontované dlouhé studené sání AEM a výfuk APEXI N1,o proti originálu jde motor lepe od spodu a horní spektrum otáček je labutí písní pro všechy postižené podobě jako jsem já. Podle údajů obou výrobců by měla mít čelda asi o 15 ps více, o kolik je to ale ve skutečnosti je nevím ale fakt je takový že auto je pružnější a lépe se předjíždí.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: sportovní sání -celica.7.g

Příspěvek od libor12 »

Pavel Liška píše:Mám namontované dlouhé studené sání AEM a výfuk APEXI N1,o proti originálu jde motor lepe od spodu a horní spektrum otáček je labutí písní pro všechy postižené podobě jako jsem já. Podle údajů obou výrobců by měla mít čelda asi o 15 ps více, o kolik je to ale ve skutečnosti je nevím ale fakt je takový že auto je pružnější a lépe se předjíždí.
komplexní úprava,tady říkam ano. Není to ani tak o výkonu jako o posunutí křivky KM
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Amadeus
Věčnej rejpal
Příspěvky: 627
Registrován: stř 22.08.2007, 18:26
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: sportovní sání -celica.7.g

Příspěvek od Amadeus »

Pavel Liška píše:Mám namontované dlouhé studené sání AEM a výfuk APEXI N1,o proti originálu jde motor lepe od spodu a horní spektrum otáček je labutí písní pro všechy postižené podobě jako jsem já. Podle údajů obou výrobců by měla mít čelda asi o 15 ps více, o kolik je to ale ve skutečnosti je nevím ale fakt je takový že auto je pružnější a lépe se předjíždí.
Ahoj chlape,taky už dlouho nad tím sáním uvažuju ale mám strach,aby to nebralo vodu.Jde mi o to,že mám čeldu na každodenní ježdění(krom zimy)a mám strach,že ten filtr je docela nízko a jak jedeš v dešti jestli nebude sát vodu?Jaký je názor odborníků.Předem děkuji. 8)
Obrázek
Uživatelský avatar
cipajs
Navigátor
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 04.10.2012, 14:27
Bydliště: Žamberk

Příspěvek od cipajs »

To je docela zajímavá otázka s tím dlouhým sáním. Taky by mě zajímalo, do jaké míry je tato varianta tolerantní k celoročnímu použití?
Krom jiného setupu a modifikací, zvažuji dlouhé sání AEM v kombinaci s cat-backem Invidia N1, dosud nestanovenými svody a nerezovým středním dílem + kat magnaflow.
Nejsem si jist, jestli se dá čekat kromě lepší vytáčivosti motoru a reakce plynu i nějaký nárůst krouťáku, či výkonu. Co se ovšem zvukového projevu týká, očekávám hotovou slast:D

Pár podobných setupů jsem tu mezi Vámi už zahlédl a budu rád za každou reakci a zprostředkovanou zkušenost.
Obrázek
Uživatelský avatar
destabilizator
Manager Týmu
Příspěvky: 458
Registrován: stř 17.08.2011, 18:39
Bydliště: Praha / Jablonec nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od destabilizator »

Mam CAI Injen a vodu nesaju, ac premyslim nad zadelanim tech 3 der v podbehu, jen pro klid.
Pro paranoidni prodavaji bypass "ventil" a nebo oblecek hydroshield na cely ten filtr.
A ano, je to slast :D Zeru jak to za studena cicma vzduch a pri plnym plyn to svisti :D
(¨ `v´ ¨)
.`·.¸.·´
¸.·´¸.·´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·´ Toyota Celica T23 TS Lambo Style Door
You know you own Celica when you roll into lift and have to say to the passengers SORRY I CAN'T HEAR YOU OVER THE SOUND OF HOW AWESOME MY ENGINE IS.
Odpovědět

Zpět na „Tuning“