Rôzne váhy vozu = problém s prihlásením

co je potřeba vyřídit a komu se to vyplatí
Odpovědět
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Rôzne váhy vozu = problém s prihlásením

Příspěvek od zvady2 »

Chcem sa s vami podeliť o skúsenosť,aby ste si dali pozor už pri kúpe auta!
Prvý krát prihlasujem na seba auto v ČR a v tom, že som slovák nie je problém (mám prechodný pobyt) auto odhlásili, ALE...

1. na "Evidenčnej kontrole" zistili iné váhy auta na štítku a iné v TP
*TP bol vydaný Toyotou v ČR po prvom majiteľovi a je tam asi 10x TK už robená

2. stanica TK napísala, že evidenčná kontrola NEVYHOVUJE kvôli týmto administratívnym nedostatkom. A napísala správne váhy.

3. Prichádzam na "Register vozidiel", kde mi pani oznamuje,že musím isť za technikom na magistráte (tá istá budova),lebo ona to nemôže prepísať do nového TP.

4. Idem za technikom,ten kukkne do programu a vytlačí my kontakt na Toyotu v Prahe 5 (centrála), so slovami my s tým nič nespravíme.

5. Posielam na Toyotu e-mail s ofoteným TP a fotkami štítkov. Prišla odpoveďď,že to technik spracúva.

6. Auto je odhlasené a do 10 dní ho musím prihlásiť (asi??) a tak volám na Toyotu nech to urýchlia a pani vraví "..máme na to 30 dní,ale robíme to hneď, keď má technik čas."

7. Moja reakcia tri dni pred vypršaním 10 dňovej lehoty "K****RVA"

:idea: Takže si dáta skontrolujte pred kúpou a odhlásením auta

:?: Neporznáte toho "technika v Toyote Prahe 5" nech my to spraví prioritne? (je to na Carinu E,1997)

:?: čo by ste robili teraz vy? Mám ísť na úrad a poprosiť o predĺženie termínu? (je to možné?)
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Mě třeba údaj o pneu na tomhle pracovišti Toyoty dodali do druhého dne, na Magistrátu na počkání do TP a pak už jen ihned na STK a tím jsem to stihl do druhého dne celé, abych nemusel znovu platit šest stovek.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Příspěvek od zvady2 »

:wink: Mne povedali,že technik je na služobke a že ani ked tam prídem osobne to neurýchlim...tak treba len čakať.

Je u vás teda tá lehota na prehlásenie 10 dní? a čo sa stane potom?
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Osobne si myslim, ze nic. Jen s nim nejezdi. :-)
Back in Czech.
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zmaxxx »

aczasa píše:Osobne si myslim, ze nic. Jen s nim nejezdi. :-)
Teoreticky můžeš dostat nějakou správní pokutu za nedodržení předepsaných pravidel přepisu, ale v praxi neznám (snad) nikoho, kdo by přepsal auto v 10ti dnech, a nikdo z toho trable neměl...
Uživatelský avatar
destabilizator
Manager Týmu
Příspěvky: 458
Registrován: stř 17.08.2011, 18:39
Bydliště: Praha / Jablonec nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od destabilizator »

zmaxxx píše:
aczasa píše:Osobne si myslim, ze nic. Jen s nim nejezdi. :-)
Teoreticky můžeš dostat nějakou správní pokutu za nedodržení předepsaných pravidel přepisu, ale v praxi neznám (snad) nikoho, kdo by přepsal auto v 10ti dnech, a nikdo z toho trable neměl...
Ja jsem ho prepsal v jeden den a to jsem ho jeste musel jet odhlasit (puvodni majitel se na to vybod), 8 hodin za volantem, ale dalo se :D
(¨ `v´ ¨)
.`·.¸.·´
¸.·´¸.·´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·´ Toyota Celica T23 TS Lambo Style Door
You know you own Celica when you roll into lift and have to say to the passengers SORRY I CAN'T HEAR YOU OVER THE SOUND OF HOW AWESOME MY ENGINE IS.
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Příspěvek od zvady2 »

aczasa píše:Osobne si myslim, ze nic. Jen s nim nejezdi. :-)
Ale ja potrebujem isť do SR budúci víkend :(
Verím,že sa to spraví dáko...
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Hih, tak toyotou do prahy a zpet vlakem.... Promin, nejak mi to blesklo v hlave.. :-)))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

bud v klidku a kdyby ti nekdo chtel mluvit o nejake lhute pro prihlaseni vozidla, argumentuj skutecnosti a nenech se odradit. mam takovej dojem, ze se u nas dela z evidencek cim dal vetsi divadlo :-(

jinak jestli mas pojisteni zaplaceny, tak ja bych se s tim ani nebal jezdit... ale to te nenavadim, jen rikam, co bych udelal ja a byl u toho v klidu ;)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Příspěvek od zvady2 »

Díky, už som v pohode lebo my volali z toyoty, že mi dajú ten papier už v pondelok, ale k-k-ti na stranici TK my zapísali do papiera motor 4A a nechcú to zmeniť na 4A-FE,lebo na bloku majú len 4A a že si mám od toyoty vybaviť potvrdenie aj na toto :twisted: Myslel som že ich tam podpálim, ale majú pravdu = na bloku je len 4A. Takže po zmene v TP si tam môžem dať do auta aj iný typ motoru 4A :twisted:
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

To je prohlaseni toyoty a plati ofiko v cele EU, veskere motory jsou zamenitelne, pokud se shoduji prvni dva znaky typoveho oznaceni motoru... Takze 4A-FE na 4A-GE nebo 4A-GTE. :-D atp..
Back in Czech.
Odpovědět

Zpět na „Dovoz auta ze zahraničí“