Svíčky Carina E 1,6 85kw r.v.1995

vše ohledně modelové řady Carina
Odpovědět
EvaM
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: stř 19.09.2012, 13:38

Svíčky Carina E 1,6 85kw r.v.1995

Příspěvek od EvaM »

Zdravíčko, chci měnit svíčky a uvítám radu/doporučení, které zvolit, aby byly úplně TOP. Názory se liší i v tom, jestli platinky, nebo obyč. Dočetla jsme se někde, že výběr má výrazný vliv třeba na spotřebu, kromě jiného... Díky za reakce.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Nema.... a pokud ti nekdo tvrdi, ze ano, tak ma pravdu ale jen asi tak malou, jak ze usetris doma svicenim ekonomickyma zarivkama proti obycejnym....
Denso Irridium. :-)
Back in Czech.
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1593
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Příspěvek od zvady2 »

Kameraman a videoprodukce
http://www.adamvideo.cz
KLIKNI NA ODKAZ
-------------------
Toyota Pravia 2001,2.4b,automat,106 tis Km při koupě
Toyota Camry,3.0 V6,automat,167tis km při koupě,LPG
TOYOTA CARINA E Sedan,1997,1.6.,78kW 107tis km při koupě, Moje první Toyota
EvaM
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: stř 19.09.2012, 13:38

Příspěvek od EvaM »

Já jsem vyhledávání použila a zřejmě narozdíl od tebe si vše i pročetla, protože kdyby jsi to udělal, tak zjistíš, že nějaký rozumný závěr tam jaksi není. Prostě chci slyšet, které konkrétní svíčky jsou ideální do mého konkrétního auta. Odpověď typu Denso a NGK mě moc nebere, to je asi jako kdyby si chtěl poradit, který model auta si máš koupit a já ti řekla Toyotu.

Takže pokud nemáš nic věcného, tak se do mě nenavážej. Dík.
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1593
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Příspěvek od zvady2 »

8) To že téma nemá jasný záver neznamená,že v nej nemôžeš pokračovať :idea:
Téma je založená na to,aby si sa v nej pítal na danú tému a nie robil dalšiua tým tu vznikali 4 rôzne diskusie na rovnakú tému!

A aby som ti pomohol tak pre teba odfotím sviečku (s presným nápisom),ktorú mám v aute a táto téma bude ukončená.
(mám Carinu 1.6 ale 97 a je to 78kw,ale to by ti nemuselo vadiť.
EvaM
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: stř 19.09.2012, 13:38

Příspěvek od EvaM »

Naprosto chápu myšlenku, dnes jsem založila profil a potřebuju to vyřešit operativně - proto nové téma, aby bylo hned na očích a hned jsem měla odpověď. V plánu bylo pak téma hned smazat, ať tady nedělám "nepořádek", nicméně jak říkám - profil tady mám pár hodin a jak tak koukám, možnost odstranit téma nevidím... což jsem jaksi nečekala...

Zpět k debatě, tím že mi pošleš fotku svíčky do auta s jiným výkonem mi úplně nepomůžeš myslím... každopádně dík.
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1593
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Příspěvek od zvady2 »

Ked to chceš hneď pozrel som e-mail čo som nedávno kupoval a ja nám na 99% tieto:
NGK BKR6EYA
INFO:
http://www.ngk.de/en/product-finder/pro ... EYA/15579/

Ako rada je použiť napr elit.sk (v rohu klik na katalóg) a tam vyšpecifikovať (pár kliknutiami) tvoje auto a potom sem dať napr. len dve značky, aby sme ti povedali,ktorá je lepšia.
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1593
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Příspěvek od zvady2 »

A ešte dobrá rada je si tu zistiť na fóre výrobcu a potom zbehnúť do autodielov s údajami o aute (presne im nadiktovať typ motoru z TP, atd) + chcieť len tú danú značku (kedže tu sa ľuďom pozdávala)
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Kup obyčejné Denso, typ určený přesně pro Tvůj motor. Na všechno ostatní se vykašli. Dáš za to čtyři kila a vyměníš si to sama 8)
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
EvaM
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: stř 19.09.2012, 13:38

Příspěvek od EvaM »

Díky za odkazy.

Ale i tak mě štve, že nikde nemůžu najít kompletní info na tohle téma. Když jsem dala auto do servisu, že chci nové svíčky, servisák mi tam sám od sebe chtěl dát nějaké obyč asi za 150 kus... Když jsem se ho začala vyptávat, zda by tam neměly jít platinové a co tam správně patří, začal akorát koktat, že neví, že se poptá... No a pak mi volal, že někde našel, že tam mají být nějaké NGK platinové a chtěl po mě 600 za kus...

Taky jsem tady na foru narazila, že záleží, zda máš lean burn nebo ne atd. Ale jak říkám, nějakou "literaturu", kde by bylo jasně napsané (pro lajka samozřejmě), co má správně vybrat pro své auto, jak to vybrat, podle čeho... Je to celkem boj, když se o to chce člověk zajímat a něco se dozvědět a ne jen zavést auto, nechat udělat, nevědět co, a zaplatit...
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1593
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Příspěvek od zvady2 »

EvaM píše:Díky za odkazy.

Taky jsem tady na foru narazila, že záleží, zda máš lean burn nebo ne atd. Ale jak říkám, nějakou "literaturu", kde by bylo jasně napsané (pro lajka samozřejmě), co má správně vybrat pro své auto, jak to vybrat, podle čeho... Je to celkem boj, když se o to chce člověk zajímat a něco se dozvědět a ne jen zavést auto, nechat udělat, nevědět co, a zaplatit...
Pre lajika je "Carina návod na obsluhu" ten je tu na fóre niekde (sám som ho sem dával v cz jazyku) a pre anglicky zdatných je Carina-E_1.6_1.8_2.0_Lts_1992-1997_Haynes_Service_Repair_Manual(tam ti pomôžu hlavne obrázky) všetko ti prezradí google len treba dať hladať Carina E pdf :D
Kameraman a videoprodukce
http://www.adamvideo.cz
KLIKNI NA ODKAZ
-------------------
Toyota Pravia 2001,2.4b,automat,106 tis Km při koupě
Toyota Camry,3.0 V6,automat,167tis km při koupě,LPG
TOYOTA CARINA E Sedan,1997,1.6.,78kW 107tis km při koupě, Moje první Toyota
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Denso koupíš i za 90,- za kus (když už půjdeš po ceně) a bude fungovat naprosto skvěle.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Odpovědět

Zpět na „Carina“