Celica 7G

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Bertruda
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: stř 29.06.2011, 12:39

Celica 7G

Příspěvek od Bertruda »

Když z volnoběhu sešlápnu plyn tak místo aby otáčky vyletěli nahorů tak se to zkoro udusí pustím plyn znovu ho sešlápnu a až v tu chvíli se otáčky zvednou . Neví někdo čím to může být ?
Uživatelský avatar
Kenne
Manager Týmu
Příspěvky: 352
Registrován: pon 31.05.2010, 12:57
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Kenne »

zkus ocistit opatrne vahu vzduchu, ja to delam sprejem na el. kontakty
Celica ZZT230, 2000, black
Bertruda
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: stř 29.06.2011, 12:39

Váha vzduchu

Příspěvek od Bertruda »

To ji mám jako vyšroubit prostříkat sprejem na el. kontakty a vrátit zpět ?
Mojza
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 23.02.2012, 17:45
Bydliště: Liptál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mojza »

to mě se stala včera večer jiná, dost exklusivní věc. jedu skoro o půl noci domů a zastavili mě policajti. kontrola papírů a dýchal sem. no stáli sme venku a trochu kecali a najednou mi moje Celica 7G přidala otáčky a po pár vteřinách se zase zklidnila, za minutu-dvě zase to samé. přitom to bylo před dvěma týdny u mechanika. no ještě že nekontrolovali povinnou výbavu, nemám pojistky :-D
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

To může být hafo věcí, ani je nebudu vyjmenovávat, zkus napřed diagnostiku, jestli najdeš nějakou chybu.
Na čištění klapek a váhy vzduchu je speciální sprej, Choke and Carburetor Cleaner......
To Mojza: co máš za motor, 1ZZ nebo 2ZZ?
U 2ZZ to je v pořádku, dělá to přifukování sekundárního vzduchu.
Mojza
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 23.02.2012, 17:45
Bydliště: Liptál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mojza »

1ZZ. když ten motor "přidá" tak je tam slyšet průchod vzduchu
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

No motor by v žádném případě neměl sám od sebe zvedat otáčky. To v pořádku rozhodně není.
Maximálně můžou otáčky zakolísat v momentě, když je motor při chodu za stání ohřátý a sepnou ventilátory chladiče. A to jdou otáčky většinou dolů.
Tak není to spíš Tvůj případ? A průchod vzduchu dělají ventilátory?
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Příspěvek od gramo »

Přes den by se to dalo ještě vysvětlit klimatizací, sepne kompresor, motor má víc práce, přidá si, klima vypne, motor ubere. Ale předpokládám, že o půlnoci sis klímu nezapínal a neměla důvod spínat a chladit...
Bertruda
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: stř 29.06.2011, 12:39

Vaha vzduchu

Příspěvek od Bertruda »

Tak vcera sem ji vycistil , prostrikal a ono nic na diagnostice jsem to mel a hlasi to bud vaha vzduchu nebo snimac polohy pedalu . Tim snimacem to podle me nebude . Nezbyva mi nic jinyho nez koupit novou vahu vzduchu .
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Vaha vzduchu

Příspěvek od zejdy »

Bertruda píše:Tak vcera sem ji vycistil , prostrikal a ono nic na diagnostice jsem to mel a hlasi to bud vaha vzduchu nebo snimac polohy pedalu . Tim snimacem to podle me nebude . Nezbyva mi nic jinyho nez koupit novou vahu vzduchu .
Váhu nekupuj, to budeš podle mě akorát vyhazovat peníze ( a ne málo ) a nic se nevyřeší. Navíc funkci váhy zjistíš pomocí diagnostiky v Live Data, tam odečteš hodnoty váhy nasávaného vzduchu. Pokud to ukazuje a hodnoty průběžně od studeného motoru klesají, je váha v pořádku a chyba je jinde.
Základem je změřit tlaky ve válcích, zkontrolovat podtlaky a proměřit všechny snímače. Stačí sesmeklá hadička podtlaku, zoxidovaný konektor a je vše špatně.
Uživatelský avatar
Andrey
Navigátor
Příspěvky: 108
Registrován: ned 07.10.2007, 22:57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrey »

Tady je dalsi moznost cim by to mohlo byt a taky postup.
http://www.celicahobby.com/forums/ubbth ... d/1#import
Odpovědět

Zpět na „Celica“