MichalS - koncept EV - Celica Electric

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

MichalS - koncept EV - Celica Electric

Příspěvek od MichalS »

Obrázek

Ahoj,
tak jsem napsal článek o malém experimentálním projektu. Všechen text a fotky jsou zde
http://www.t18.wz.cz/index.php?page=spe ... a_electric

Obrázek

Před několika týdny jsem hledal spojkovou lamelu, nyní už můžete vidět na co.

Prosím žádné negativní reakce (typu že to děláš na nic apod...) je to spíš taková sranda pro zábavu a získání trochu dalšího skillu v mnoha oborech kterými se zabývám. Je hodně zajímavé jak se o to začali zajímat i lidé v mém okolí, když to viděli.
Uživatelský avatar
Keeek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 640
Registrován: úte 18.09.2007, 21:41
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Keeek »

Hochu tak to je hodně zajímavý :D Ten kabel je dostačující? Asi se dost hřeje ne?
TA40,1UZF(G)E
ST185,3SGTE
LS400,1UZFE
LS400,1UZFE
Ducati Monster S4R
Ducati 900 SS
Spondon Yamaha 1200 turbo
"Nejsem už tak malý,abych si kupoval obyčejná auta..."
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

Keeek píše:Hochu tak to je hodně zajímavý :D Ten kabel je dostačující? Asi se dost hřeje ne?
Kabel se ani tak nehřeje, zatím nemám IGBT a momentálně to celé pro nedostatek času stojí, mám ale zájem se tím dále zabývat. Proud by tam měl jít cca 125 A, proti té 8kW tatře je to ale "směšné". :lol:.

Chtěl jsem dát na TK video jak v tom jedu ala šnek za garáží a pak z toho vysoupím, otevřu kapotu a hle... jaksi se to ale nedalo.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

sežeň si motor z trolejbusu nebo tramvaje. Napětí 300V ss, 90kw výkon,maximální proud 270A,skoro to samé dokáže vyrobit,váha 108kg. V Praze ma tento motor v autě městská policie v škoda favorit pick up a nasazují s ním botičky jedna radost. Vyrobili jim ho učni na Jarově už v roce 94.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

libor12 píše:sežeň si motor z trolejbusu nebo tramvaje. Napětí 300V ss, 90kw výkon,maximální proud 270A,skoro to samé dokáže vyrobit,váha 108kg. V Praze ma tento motor v autě městská policie v škoda favorit pick up a nasazují s ním botičky jedna radost. Vyrobili jim ho učni na Jarově už v roce 94.
No to by bylo super, alespoň něco. Nějaký další nápad na SS motor ?
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

mam elektrocentralu Tatra, ale fakt netusim, aky vtom je motor a ani starter....
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od garfielld »

heh.. to je vážně mazec, by mě asi nikdy nenapadlo si něco takovýho vyrobyt, ale když na to koukám, tak mě napadaj dvě věci, proč chceš odstranit spojku, jak pak budeš řadit ? a neni ten přímej převod na převodovku pro ten motůrek moc? ikdyž na tu druhou už odpověd asi víme
každopádně hodně štěstí, dkyž sem byl ještě na Dopravce tak jsem byl v projektu EV do města, bohužel, už jsem pak už na škole dlouho nevydržel.. :(
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

garfielld píše:heh.. to je vážně mazec, by mě asi nikdy nenapadlo si něco takovýho vyrobyt, ale když na to koukám, tak mě napadaj dvě věci, proč chceš odstranit spojku, jak pak budeš řadit ? a neni ten přímej převod na převodovku pro ten motůrek moc? ikdyž na tu druhou už odpověd asi víme
každopádně hodně štěstí, dkyž sem byl ještě na Dopravce tak jsem byl v projektu EV do města, bohužel, už jsem pak už na škole dlouho nevydržel.. :(
No uvidíme jak to bez té spojky dopadne, každopádně s ní a se setrvačníkem by byl rozjezd asi mnohem lepší. Jenže když tam bude regulátor tak při rozjezdu se ten motor bude točit také asi jen pár ot/min takže ten setrvačník ho tam zbytečně zatěžuje. Řadit se nebude, proste zařadíš II. a pojedeš - v tom superbu je to stejné, nejaký anglán ještě krásně přestavěl Passata a taky bez spojky. Mazec je že ten Passat vypadá velmi podobně. Jinak pro zajímavost v superbu je motor 30kW 3fáz a je to v těch EV takový "standard". 4,4 a nebo těch 8kW to jsou takové "drobky". Až to někdy pojede třeba se začnou dělat také pokusy s těmi Xfázy.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

určitě udělej PWM regulaci. Nebudeš zbytečně "propalovat" energii a vždy využijes plný výkon motoru. Delorean by mohl být tvůj vzor. :) kdysi tuším okolo 83-84 roku vyrobil nějaký kutil motorku elektro. Roztačel 20kg setrvačník pokud si dobře pamatuji na 30000rpm a jezdilo to víc jak 200. Akumulátor to mělo dva z autobusu.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

libor12 píše:určitě udělej PWM regulaci. Nebudeš zbytečně "propalovat" energii a vždy využijes plný výkon motoru. Delorean by mohl být tvůj vzor. :) kdysi tuším okolo 83-84 roku vyrobil nějaký kutil motorku elektro. Roztačel 20kg setrvačník pokud si dobře pamatuji na 30000rpm a jezdilo to víc jak 200. Akumulátor to mělo dva z autobusu.
Jo jo, určitě něco takového udělám :)

Obrázek
Uživatelský avatar
Hoj@n
Navigátor
Příspěvky: 94
Registrován: sob 02.07.2011, 20:02
Bydliště: Zábřeh na Moravě / Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hoj@n »

No tak tento projekt je nářez 8) Držím palec, ať vše vyjde, jak má...
Toyota Celica 6G, 1.8 7A-FE - "NATÁLKA"
Odpovědět

Zpět na „Celica“