Pochlubte se svojí Celicou

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

biscuit> nic ve zlým, ale ty fotky prohnaný, prohoněný drasticky photoshopem mě už fakt ať je vidim kdekoliv začínaj fakt srát, bolej z toho oči, jsou nepříjemný :lol: neni to vůbec hezký, je to jak úprava fotek děveček do časopisů o děvečkách, ale radši třebas neupravený... original... jako ta jedna sněžná. Tohle je pseudo humusus adobe nemůžu si pomoct... fakt mi ty upravený fotky začínaj lézt na nervy. :blink: jestli tomuhle někdo řiká umění, tak já tomu řikám šajze... proč měníš realitu? máš s ní nějakej problém? nelíbí se ti celi v realitě? a proto potřebuješ honit fotky v tomhle nereálným spektru? Nebo což...ale což dávej si jak je libo :-) jen muj názor, nemam rád upravování extrémní reality. a umění to neni. absolutně neni. když už tak ukážu standard a pak tohle fantasmagoric photoschop... ale ne jen jedno...umělče :lol: pak se to pochopit dá a dá se pochopit i ta láska k upravování, protože tě to fakt baví :-) fakt se mi líbí ta fotka u ještědu neupravená víc než ta vyhoněná nad ní... nechápu, toleruju, buznim a fakt by bodlo dát když už vždycky real fotku pro mě :-) a upravenou... ne jen upravenou :lol:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Jene.S
Člen Týmu
Příspěvky: 60
Registrován: pát 20.01.2012, 13:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jene.S »

Drasticky prohnaný photoshopem? Osobně nevidím nic špatnýho na tonal contrastu nebo prolínání expozic. Je to prostě odvětví fotografie a mě se líbí, že si s tím Bis. pohrál. V dnešní době to ani jinak nejde. A to neberu v potaz věc, že prostě nikdy scénu neodfotíš tak, jak to vnímá tvůj mozek. Můžeš využít maximum z atmosféry aniž bys to potom -drasticky upravoval-, ale ten výsledek nemůže bejt nikdy takovej, jako v reálu je. Většinou. A už vůbec nemluvím o focení do surových dat, kdy je vyvolání např. v PS naprostou nutností. Možná je to škoda, ale ještě jsem neviděl opravdu krásnou fotku (z DSLR, kinofilm to je věc jiná), do které by autor nešáhl. To jen to -měnění reality-. Tu realitu změníš tím, že to vyfotíš a necháš ten obrázek lacinej, protože foťák to prostě jako oko+mozek nezvládne. To jest názor můj :)
Celica 2.0GT - 1997
Uživatelský avatar
Jene.S
Člen Týmu
Příspěvky: 60
Registrován: pát 20.01.2012, 13:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jene.S »

A na truc 8)

Obrázek
Celica 2.0GT - 1997
Uživatelský avatar
Dacan
Manager Týmu
Příspěvky: 405
Registrován: stř 30.07.2008, 02:26
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dacan »

ta na truc je taková nadpozemská :lol:
ex 1,6 sti 1992
corolla e11 1,6 gt (81kw)
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Příspěvek od gramo »

Fotka a realita nemusí mít vždycky tolik společného, pokud nejde čistě o dokumentační fotky. Fotka má vyvolat náladu, atmosféru, pocit, probudit fantazii ... co tyhle slova mají společného s realitou? Někdy na dobrou fotku stačí realita sama, někdy se tomu dá pomoct přiměřenou postprodukcí, někdy je taky realita proti záměru autora a bez digitálních úprav se zamýšleného výsledku nedá dosáhnout... Udělat z tak fádní situace jako zaparkované auto v betonové garáži fotku s takovou atmosférou, to obdivuju. Je fakt, že nejde o jen tak ledajaké auto, ale na tom ta fotka nestojí. Za mě velký palec nahoru. A vlastně totéž platí pro tu černobílou noční.
Uživatelský avatar
Jene.S
Člen Týmu
Příspěvky: 60
Registrován: pát 20.01.2012, 13:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jene.S »

To co zmínil biscuit je holá pravda, kterou hrozně rád říkám taky. Člověk dokáže cokoliv zkritizovat (a teď jsem mimo kontext microna, nemyslím to vůči němu), ale je důležitý to mít vyzkoušený. Protože ten co nezkusil fotit (a není to jenom o focení) určitý podmínky, situace, blabla, tak to nemůže nikdy ocenit tak, jako kdyby si tím prošel.

Miliarda snímku, nastavení, modelace světla, zkomponovat to (nezmiňuju křečovitý polohy u stativu, bolavý záda, mrznutí v zimě a pocení se v létě :D ) + další kapitola sama o sobě zmíněná postprodukce. Tahle snaha společně s přemýšlením u fotky není na výsledku každýmu patrná. Bohužel.

Biscuite, tu poslední fotku si dělal z více (tří?) expozic? Jinak ohledně plného přiclonění.. Na to bych si dával pozor, zkus si najít něco a hyperfokálním ostření nebo focus bracketingu. Výborná HO i na nízké clony (i když většinou f11, f13 stačí).

Jinak díky, ta bw fotka není noční, i když vypadá.. Je přes den, ale je to přisvícený světlama (viz. odlesk a stín). Ve skutečnosti docela pražilo slunko :)
Celica 2.0GT - 1997
Uživatelský avatar
Artie
Navigátorka
Příspěvky: 797
Registrován: pon 17.07.2006, 00:52
Bydliště: Jak kdy ;)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artie »

Nemůžu si pomoct, ta "trucovací" fotka vypadá jak z těch old school filmů, když přilétají mimozemšťani =))
Řidič může být sebelepší, ale co je mu to platné, když neví, kam má jet... proto jsem navigátor ;)
Uživatelský avatar
destabilizator
Manager Týmu
Příspěvky: 458
Registrován: stř 17.08.2011, 18:39
Bydliště: Praha / Jablonec nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od destabilizator »

Artie píše:Nemůžu si pomoct, ta "trucovací" fotka vypadá jak z těch old school filmů, když přilétají mimozemšťani =))
Yeah :) Jene nemuzes tam dodelat ufouny s takovym tim typickym kuzelem svetla sviticim na celdu? :)
(¨ `v´ ¨)
.`·.¸.·´
¸.·´¸.·´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·´ Toyota Celica T23 TS Lambo Style Door
You know you own Celica when you roll into lift and have to say to the passengers SORRY I CAN'T HEAR YOU OVER THE SOUND OF HOW AWESOME MY ENGINE IS.
Uživatelský avatar
Jene.S
Člen Týmu
Příspěvky: 60
Registrován: pát 20.01.2012, 13:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jene.S »

A teď nevím, jestli se urazit nebo si naleštit ego 8) 8)

... :D Hrozně rád bych řekl, že to byl záměr, ale nechci kecat. Když už to tu říká druhej člověk, tak to v tom vidím taky :shock: .. Když ona je celica ufonská sama o sobě!

Já na truc snad vytáhnu další :lol:
Celica 2.0GT - 1997
Uživatelský avatar
Jene.S
Člen Týmu
Příspěvky: 60
Registrován: pát 20.01.2012, 13:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jene.S »

destabilizator: 8)

No ještě ty se přidej :P To nejde si představit, že je osvícená z nebes? ( nemyslím ufonama ). Kužel světla bejvá i takový to boží osvícení .)
Celica 2.0GT - 1997
Uživatelský avatar
Artie
Navigátorka
Příspěvky: 797
Registrován: pon 17.07.2006, 00:52
Bydliště: Jak kdy ;)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artie »

Jene.S píše:A teď nevím, jestli se urazit nebo si naleštit ego 8) 8)
Jen si lešti - nikdo Ti přece nenaleští ego tak pěkně, jako Ty sám :mrgreen:
Řidič může být sebelepší, ale co je mu to platné, když neví, kam má jet... proto jsem navigátor ;)
Uživatelský avatar
Jene.S
Člen Týmu
Příspěvky: 60
Registrován: pát 20.01.2012, 13:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jene.S »

Artie píše:
Jene.S píše:A teď nevím, jestli se urazit nebo si naleštit ego 8) 8)
Jen si lešti - nikdo Ti přece nenaleští ego tak pěkně, jako Ty sám :mrgreen:
To bych spíš tvrdil ohledně svý kapoty :sigh:
Celica 2.0GT - 1997
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

ať si každej servíruje co chce dle gusta... žádný dišputát sice nevim kde sem tohle zaslech, dišputát je hustý slovo :-) ale servírujte jak je libo, já jen, že brácha a další se pak smějou u těch upravených... protože to je jakoby podvod.... a je to do očí bijící... not real. prostě nemam rád když někdo nebo něco mění realitu kromě foťáku nebo kamery, jakejkoliv lidskej, nebo comp. zásah do fotky nepatří... pak to neni realita ale komedie
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jay-jay
Řidič
Příspěvky: 256
Registrován: sob 12.09.2009, 09:55
Bydliště: Brumovice u Opavy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jay-jay »

Obrázek
TOYOTA CELICA GT
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Jsem zrovna usadil hajzlik v domku pro hosty. A predstavil tuuhle prdelku jak sedi na tym mojem hazjlu, tlaci, ma oroseny celo, krivej ksicht a moc ji to nejde. proste zacpa. Pred barakem Celicu, ale ne a ne jed protoze tlacit se musi ...

Moc pekna fotka jen zamer se nejak vytratil.....


Svlecna super :wink:
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Odpovědět

Zpět na „Celica“