Seřízení vůle ventilů 3SGE

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
sroubek
Navigátor
Příspěvky: 85
Registrován: stř 30.06.2010, 18:07

Seřízení vůle ventilů 3SGE

Příspěvek od sroubek »

Mohl by mi prosím Vás někdo poradit na jakou hodnotu seřídit ventily. Samozřejmě tu bylo už psáno, měřit za studena na sacich 0,15 - 0,25 mm na výfuku 0,20 - 0,30 mm. Ale co je lepší zda seřídit na spodní hranici nebo na vrchní, když jsem staré ventily zabrušoval jemnou pastou protože sedla byly celkem v pořádku. Jde o to zda mam počítat že se ještě zaklepou nebo ne. Aby se pak ventily nezačly podpalovat. Co jsem si prozatím nastavil sací ventily, tak se mi pohybujou okolo 0,20 (+-0,02)mm. Díky
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Seřízení vůle ventilů 3SGE

Příspěvek od Idaho »

sroubek píše:Mohl by mi prosím Vás někdo poradit na jakou hodnotu seřídit ventily. Samozřejmě tu bylo už psáno, měřit za studena na sacich 0,15 - 0,25 mm na výfuku 0,20 - 0,30 mm. Ale co je lepší zda seřídit na spodní hranici nebo na vrchní, když jsem staré ventily zabrušoval jemnou pastou protože sedla byly celkem v pořádku. Jde o to zda mam počítat že se ještě zaklepou nebo ne. Aby se pak ventily nezačly podpalovat. Co jsem si prozatím nastavil sací ventily, tak se mi pohybujou okolo 0,20 (+-0,02)mm. Díky
postupne se zaklepávají takže seřizuji k horní ( vetší ) hodnotě..
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Honzo napsal jsi to přesně obráceně. Zaklepaním se vůle zmenšuje. Počítej s cca 0.05,nic dramatického. takze těch tvých 0.20 za studena akorát.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

libor12 píše:Honzo napsal jsi to přesně obráceně. Zaklepaním se vůle zmenšuje. Počítej s cca 0.05,nic dramatického. takze těch tvých 0.20 za studena akorát.
Libore přečti si znovu co sem napsal - asi se nechápeme..
Idaho píše:postupne se zaklepávají takže seřizuji k horní ( vetší ) hodnotě..
možná sem se blbe vyjádřil ( i když si myslím že sem to napsal dost srozumitelně) - ale říkáme to oba stejně...
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Ha pachatelu a ted se krut :D 0,2 je vic
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Kubrt píše:Ha pachatelu a ted se krut :D 0,2 je vic
nechápu ??

horní = víc = větší už nevím jaké další synonymum by mne mohlo napadnout.. asi Libora a tebe nechápu ???
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Honzo rekl jsi to dobre, Libor to myslel dobre ale spatne napsal.

Ja napsal ze 0,2 je vic jako ze je vejs nez 0,3 takze tak jak jsi to napsal nejspis ty :wink:

jenze

vyssi hodnota 0,2 = mensi vule
nizsi hodnota 0,3 = vetsi vule

Nastavim na 0,2 a zaklepe se o 0,05 tak to bude ve vysledku 0,25 vule? :)

Jde o to jeslti se vule zaklepanim zvetsuje nebo zmensuje :)


btw: pachatel je Libor ne Honza :D
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Kubrt píše:Honzo rekl jsi to dobre, Libor to myslel dobre ale spatne napsal.

Ja napsal ze 0,2 je vic jako ze je vejs nez 0,3 takze tak jak jsi to napsal nejspis ty :wink:

jenze

vyssi hodnota 0,2 = mensi vule
nizsi hodnota 0,3 = vetsi vule

Nastavim na 0,2 a zaklepe se o 0,05 tak to bude ve vysledku 0,25 vule? :)

Jde o to jeslti se vule zaklepanim zvetsuje nebo zmensuje :)


btw: pachatel je Libor ne Honza :D
aha, my si nerozumíme, já mluvím o vuli ( = velikost mezery mezi podložkou a vačkou -> horní mez vule = vyšší z hodnot intervalu = vetší mezera, která se zaklepáváním zmenšuje.. ) a libor asi mylsel horní hranici jako horní velikost podložky = větší podložka = menší vule..

nebo už proste nevím :(
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Dulezity je vysledek a ten je nekde kolem 0,20 za studena kdy po zaklepani dojde max na hodnotu 0,15 coz je sice na hranici ale za studena takze teoreticky dobry. Za tepla se hodnota nepatrne zvedne (snizi). Jde o mezeru mezi podlozkou a vackou. Sroubek napsal ze je nekde na 0,22 coz je urcite v poho.

Je to takovej orisek jako kolik tresni tolik visni, spis ale pujde o tu mezeru a ta se zmensuje.

Jakoze si sedne tim doklepanim ventilu na 0,15-0,17, v provozu se nejspi pak bude dit neco uplne jineho.
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Kubrt píše:Dulezity je vysledek a ten je nekde kolem 0,20 za studena kdy po zaklepani dojde max na hodnotu 0,15 coz je sice na hranici ale za studena takze teoreticky dobry. Za tepla se hodnota nepatrne zvedne (snizi). Jde o mezeru mezi podlozkou a vackou. Sroubek napsal ze je nekde na 0,22 coz je urcite v poho.

Je to takovej orisek jako kolik tresni tolik visni, spis ale pujde o tu mezeru a ta se zmensuje.
ano, mezera ( vule ) se zmenšuje, takže ji při nastavování nechávám větší..
ono je to i o něčem jiném když seřizuješ ventily na již "zaklepané" hlave ( stare ventily, puvodní sedla bez zábrusu - prostě "jen" seřízení vetilu , a když deláš vuli na nově delané hlavě, kde ta zmena du krapánek větší jak se to zaklepe a "posedá".

Každopádne ted už te ( vás oba ) chápu, mluvíme oba o tom samém :)
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Jo presne tak, ja te pochopil hnedka, ale vis jak je treba to trosku potrapit. trenuju telefon na kterej se nemusi psat a jen mu to namluvim on to prepise, ale nejak to posila driv nez to dodiktuju. :D

ventilum zdar :wink:
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Kubrt píše:Jo presne tak, ja te pochopil hnedka, ale vis jak je treba to trosku potrapit. trenuju telefon na kterej se nemusi psat a jen mu to namluvim on to prepise, ale nejak to posila driv nez to dodiktuju. :D

ventilum zdar :wink:
sakra tak to jsi dál jak já, ja mam foun kterej s oblibou mení to co sem napsal na to co co se jemu jeví jak správné :D vzheldem k tomu že pro nej zatím není česká T9 a ta co tam je nejde vypnout, posílám občas kuriozní smsky :D
Uživatelský avatar
sroubek
Navigátor
Příspěvky: 85
Registrován: stř 30.06.2010, 18:07

Příspěvek od sroubek »

Díky za radu, skoro jsem se nechal zmást stouvetší a menší vůlí..:) Tak sací mam seřízeny a u výfukových mi chybí 4 správné podložky, neměl by jste je někdo na prodej nebo (na prodej a výměnu za ty moje). Potřeboval bych podložky 3x 2,80 mm a 1x 2,65 mm.
Kurňa Kubrt co to máš za přístroj že to samo píše.:))
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

sroubek píše:Díky za radu, skoro jsem se nechal zmást stouvetší a menší vůlí..:) Tak sací mam seřízeny a u výfukových mi chybí 4 správné podložky, neměl by jste je někdo na prodej nebo (na prodej a výměnu za ty moje). Potřeboval bych podložky 3x 2,80 mm a 1x 2,65 mm.
Kurňa Kubrt co to máš za přístroj že to samo píše.:))
cinkni mi zítra kolem 13-14hod a juknu ti na dílně..
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

POdlozky bohuzel nemam ... Samsung chuj s snim, ale kolega pise aplikace na Androida a ja to testuju :D
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Odpovědět

Zpět na „Celica“