6g - poraďte jak opravit pošlapanou střechu?

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět

Jak nechat opravit promáčkliny?

vytáhnout bez poškození laku
11
85%
klasika: vyklepat, vykitovat, nalakovat
2
15%
 
Celkem hlasů: 13

Uživatelský avatar
vendys
Navigátor
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 09.11.2006, 00:48
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

6g - poraďte jak opravit pošlapanou střechu?

Příspěvek od vendys »

Situace je asi taková, že nějakej velkej borec šel večer z hospody a dostal "dobrej" nápad, že se mi proběhne přes auto, bohužel to zanechalo následky. Že mě to dost nas.... asi psát nemusím.
Je to už pár měsíců a od té doby nic (teda v autě přibyl k alarmu ještě otřesový senzor), takže už jsem se ujistil, že to asi nebylo mířené konkrétně proti mně (nebo čeldě) a chtěl bych to nechat opravit.
Na první pohled si člověk všimne jen důlku ve střeše a ve víku kufru. Ve skutečnosti je ještě jeden důlek v kapotě a na střeše to na dalších 4 místech taky prošláp, ale to se vrátilo, bohužel tam zůstala z části vidět jakoby ohnutá hrana té promáčkliny (není to moc, je to vidět jen z určitýho úhlu proti slunci apod.). Nechápu jak to mohl takhle zrasovat, muselo to bejt nějaký tlustý hovado.
Byl jsem už poptávat u lakýrníka a u člověka "opravy bez poškození laku".

Když popíšu výhody/nevýhody obou řešení:
1) oprava bez poškození laku:
- líbí se mi, že není co zkazit, lak zůstal dobrej - jistota opravy do 100% stavu
- je to trochu dražší (vzhledem k tomu, že se jedná jen na střeše o 5 míst...). Jak říkal, kdyby to byly třeba jenom 2 důlky, tak je cena jinde a o lakování se ani nevyplatí přemýšlet.
K tomu mám dotaz, jak se sundává tapacírunk ze střechy, je to nalepený, nebo je to rozebíratelný v domácích podmínkách (že bych mu to případně připravil)?
2) lakování (předtím kladivo+kitování):
- lakování je vždy riziko, že se něco pokazí (když lakovali auto tátovi, tak jim do stříkacího boxu vletěla moucha...samozřejmě to pak bylo na autě vidět)
- může se to u hrany loupat, kit praskat...
- levnější
- stejně musím nechat přelakovat zadní nárazník, levý přední blatník (parkovištní škrábanec) a lemy u kol pobouchané od kamínků - tak že by to vzal při jednom?

Nemůžu se pořád rozhodnout, komu z nich nechat opravit ty promáčkliny, na oba mám kladné reference.
V podstatě se přikláním k opravě bez lakování, ale rád bych další názor zkušenějších...
Toyota Celica 6.gen (ST202), 3S-GE 125kW
Uživatelský avatar
kracken
Řidič
Příspěvky: 200
Registrován: sob 12.09.2009, 20:09
Bydliště: SK - Bratislava

Příspěvek od kracken »

... stresny tapacir sa dava dole jednoducho, musis zhodit vnutorne spatne zrkadlo, slnecne clony, je to par skrutiek... potom vzadu 3 cvoky a odskrutkujes vesiaciky na kabaty..., odlupnes vnutorne bocne plastove listy, su len natlacene, predne das vonku celkom, zadne staci hore odchylit a cez kufor vytiahnes tapacir....
... pocitaj s tym, ze na streche je este nalepena protihlukova hovadina, ktoru budes musiet strhnut a potom nahradit novou... je to taka handrova drt, myslim, ze sa to da bezne kupit v nejakych remeselnickych potrebach...

... ja osobne by som aj za cenu vyssich nakladov isiel do opravy bez poskodenia laku, gitovanie na streche by som realizoval iba v najnutnejsom pripade...
„ıɯɐɥou ǝɹoɥ ǝɾ ʇoʍız ɾoɯ ʎlǝɔ ǝz ʇıɔod ɯɐɯ ʎpǝʞǝıu”
Uživatelský avatar
vendys
Navigátor
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 09.11.2006, 00:48
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vendys »

kracken píše:... stresny tapacir sa dava dole jednoducho, musis zhodit vnutorne spatne zrkadlo, slnecne clony, je to par skrutiek... potom vzadu 3 cvoky a odskrutkujes vesiaciky na kabaty..., odlupnes vnutorne bocne plastove listy, su len natlacene, predne das vonku celkom, zadne staci hore odchylit a cez kufor vytiahnes tapacir....
... pocitaj s tym, ze na streche je este nalepena protihlukova hovadina, ktoru budes musiet strhnut a potom nahradit novou... je to taka handrova drt, myslim, ze sa to da bezne kupit v nejakych remeselnickych potrebach...

... ja osobne by som aj za cenu vyssich nakladov isiel do opravy bez poskodenia laku, gitovanie na streche by som realizoval iba v najnutnejsom pripade...
Fakt díky za perfektní návod na ten tapecírunk, měl jsem z toho obavu, ale tohle určitě zvládnu, miluju Celicu nejlepší LEGO pro dospělé :-)

Dík i těm co zatím hlasovali, jenom mě to utvrzuje v názoru, že patlání kitu (i přes nižší náklady) je to méně jistější řešení...
Toyota Celica 6.gen (ST202), 3S-GE 125kW
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

Vašku, dnešní karosáři (dobří) umějí fakt divy. Dříve se nám o tom ani nesnilo. Byl jeden kyt - hnědý,olejový, který vysychal 3 týdny, vrstva nesměla být silnější než 1 mm, jinak se to loupalo a praskalo, no hrůza. Pomalu rok si jezdil s hnědým autem.
Dnes dáš auto dopoledne klempíři a odpoledne odjedeš s novým lakem. To je moje zkušenost ještě s Renaultem.
Jasně, že pokud někdo střechu "udělá" bez poškození laku, vyhneš se investici za lak ( u nás berou 2k za jeden díl, jedno jaký ).
Ale pokud by byla nutnost kytu na střechu, vůbec se toho neboj, dobrej lakýra to udělá, že nebude nic vidět. A mezi námi, aby bylo dílo perfektní, kyt a plnič je potřeba vždycky.
A píšeš, že potřebuješ i další věci, tak třeba by byla i nějaká slevička. Pozdravujem Honza a Lenka
Odpovědět

Zpět na „Celica“