IS300 automat - zkusenosti ?

modelové řady značky Lexus
Odpovědět
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

IS300 automat - zkusenosti ?

Příspěvek od Beaver »

Jezdil tu nekdo s IS300 co mel automat ? Oproti IS200 by mel ten automat byt pokrocilejsi, ma stupen navic a pokud jsem dobre videl, tak krome plne automatickyho rezimu i moznost radit kvalty na volantu. Jak se to chova, jak rychle to radi, jak to funguje v rezimu SNOW, atd. ? :)
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
matus69
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1215
Registrován: stř 02.06.2010, 09:29

Příspěvek od matus69 »

neviem ti poradit, ale podla mna ked sa spytas www.lexusownersclub.co.uk/forum tak tam sa niekto urcite najde.
K7LEXUS
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 18.08.2011, 19:20

Příspěvek od K7LEXUS »

zdravím. neviem, či to ešte chceš vedieť, ale som čerstvý majiteľ IS300 s automatom. to auto nemá problém, radí krásne, oproti povedzme Honde Legend čo mám doma radí nenormálne rýchlo a v sekvente je to ešte lepšie. o režime snow ti povedať ešte neviem, ale jednoznačne nemôžem povedať ani 1/2 slova voči tomu automatu...:)
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

ano, aj co sledujem youtube, tak is300automat radi pekne rychlo.... a pocuj ako je to na volante? horne tlacitka aj na jednej aj druhej strane su podradenie a zospodu su nadradenie? ci?
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
K7LEXUS
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 18.08.2011, 19:20

Příspěvek od K7LEXUS »

áno presne tak, na oboch stranách zvrchu je podradenie a zospodu je preradenie. chcel si aby som o tom aute čosi napísal...no nemám ho dlho, takže nejaké vážne referencie o ňom napísať neviem, ale musím povedať, že to auto ma velice milo prekvapilo. Čakal som, že to bude bomba, je to predsa Lexus, no nečakal som, že to bude až taká pecka. O tom, že to auto má všetko, čo bežný človek môže chcieť asi hovoriť nemusím, je to predsa znak automobilky, no hlavne ma príjemne oslovil ten motor v kombinácií s prevodovkou a všeobecné mechanické zladenie...auto je nesmierne citlivé, okamžite reaguje na plynový pedál, pri zošliapnutí na podlahu dá jasne vedieť, že pod kapotou to nie je "obyčajná" 200-ka (podotýkam, že som mal možnosť otestovať aj 200-ku v manuále). Veľmi sa mi páči tá spomínaná rýchlosť prevodovky, som zvyknutý na pomalšie reakcie automatu a keď som prvý krát s tým autom obiehal, skoro som nabúral do auta predo mnou, keďže zo zvyku z iných áut som tesne pred obiehaním zošlapol plyn, aby som dal čas automatu na preradenie no vtedy ma auto prekvapilo, okamžite podradilo o 2 stupne a vyplálilo vpred tak, že som sa až zľakol...tento efekt sa samozrejme dá obísť sekvenčným radením, kedy si motor drží otáčky aké šofér chce...taktiež musím pochváľiť podvozok, je presne podľa mojej chuti - je pohodlný a príjemne sa v aute sedí, aj keď idem na dlhšiu trasu a pritom je dosť tvrdé aj na športovejší štýl jazdy, riadenie je pružné, dokonale reaguje na otočenie volantom. Brzdy mám síce súce na výmenu (trasú), čo je nakoniec typické pre IS-ká, ale na pedáli cítiť nakoľko sú brzdy citlivé a účinok nastáva už pri jemnom zatlačení brzdového pedálu, brzdná sila je mohutná a ostrá, pri prudšom brzdení by som mal bez pásu problém ostať v sedačke a to nehovorím ešte o plnom brzdnom účinku...jediné čo by som mohol vytknúť je priestrannosť interiéru, som zvyknutý na autá s dĺžkou okolo 5m a šírkou cez 1,8m, takže je to možno aj tým a z časti je to aj tým, že mám 190cm...proste interiér je trocha malí no na druhej strane príjemne útulný a nemám pocit nebezpečného auta, ako napr. v corolle či civicu...proste to auto treba zažiť, je ťažké o ňom písať... :twisted:
2004 Lexus IS300
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Mhm, tak jsem se asi rozhodul a jakmile to pujde, tak si zkusim sehnat toho SportCrosse :) Presne tohle jsem od auta chtel + vetsi kufr nez ma sedan.
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Odpovědět

Zpět na „Modelové řady“