Mlácení přední nápravy

vše ohledně modelové řady Previa
Odpovědět
carlos8
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: sob 26.05.2007, 23:28
Kontaktovat uživatele:

Mlácení přední nápravy

Příspěvek od carlos8 »

Zdravím všechny a prosím o rady nebo zkušenosti,
mám Previi první generace, rok výroby 1993. Mám problém s tím, že mi mlátí přední náprava. Je to takový tupý bouchání. Silně mi to přípomíná zvuky, který se ozývaly ze zadní nápravy u mojí starší Corolly (E10, 1992). Tehdy to vyřešila výměna nějakých gumiček stabilizátorů za pár korun a byl klid (přestože to byly rány, jako by snad mělo upadnout kolo). S Previou jsem byl u jednoho mechanika a řek mi, že všechny hlavní díly jako tlumiče apod. jsou v caiku a prý je to nějaká kravina. Čili si říkám, jestli to není stejný jako u tý Corolly, tedy jenom nějaký vymlácený gumičky stabilizátorů, jestli tam teda něco podobnýho vůbec je. Na e-cat jsem stabilizátory našel viz link, ale nevim, jestli to může bejt ono. Předem díky.

http://www.e-cat.cz/c-1294_172204_20018 ... prava.html
Toyota Starlet
Toyota Corolla 1.3 XLi (E10)
Toyota Yaris 1.0 Linea Terra
Toyota Avensis combi 1.8 Linea Terra
Toyota Previa 2.4 GL (LPG) - 1993
Toyota Previa 2.4 (LPG) - 2000
Toyota Previa 2.0 D4-D Executive 2003
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

rozhodně ano a ještě gumové držáky centrální tyče stabíku... Takže tyčky ano, ale možná i uložení tyče stabíku (to velký zkroucený mezi těma dvěma malejma co jsi našel...
Back in Czech.
carlos8
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: sob 26.05.2007, 23:28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlos8 »

Díky za info, ještě detail, čili ty tyčky stabilizátorů, co jsem našel, koupit mám, jestli to dobře chápu. Předpokládám, že součástí těch tyčkek jsou i ty gumičky na konci, který to mlácení podle mě dělaj. Nechápu ty gumový držáky a co je uložení stabíku. Koukal jsem pod auto a výměna těch tyček podle mě není až takovej problém. Mám pocit, že ty tyčky jsou tam na dvou matkách.
Toyota Starlet
Toyota Corolla 1.3 XLi (E10)
Toyota Yaris 1.0 Linea Terra
Toyota Avensis combi 1.8 Linea Terra
Toyota Previa 2.4 GL (LPG) - 1993
Toyota Previa 2.4 (LPG) - 2000
Toyota Previa 2.0 D4-D Executive 2003
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Ano, tyčka co jsi našel je komplet, tyčka, dva koncové koubky a uložení s gumou. U té výměny buď extrémně opatrný.... Je tam sice matka, ale v hlavě těch kloubů jsou imbusy na podržení si toho. Musíš si to hodně prohlédnout a připravit se, jestli se ti protočí při utahování, tak můžeš koupit nové a zkusit to znovu.
K těm gumám.... dole na nižší straně auta (podvozek se to asi jmenuje :-)) to šoubuješ do tyče, která ústí na druhé straně v podobném místě... To je vlastní tyč stabilizátoru. Pokud po ní půjdeš, shledáš, že je ke spodnímu držáku pod motorem připevněna dvěma úchyty a v nich je pevná guma. Tu jen zkoukni, jestli nechybí není příliš zpuchřelá...
Back in Czech.
Uživatelský avatar
chmelo
Řidič
Příspěvky: 223
Registrován: stř 27.06.2007, 22:15
Bydliště: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Příspěvek od chmelo »

Toto isté som riešil pár týždňov dozadu na starom Reinerovi....myslel som, že bude pol prednej nápravy na odpis a stačilo vymeniť tie gumy na stabilizátore.
Pokiaľ tyčky nemajú vôľu....to zistíš aj rukou....tak je zbytočné ich meniť. Zaľahni pod auto, poriadne potras stabilizátorom a uvidíš, čo je tam voľné. Potom pozor, keď budeš uvoľňovať skrutky na tých úchytoch....mne sa podarilo utrhnúť našťastie len jednu, takže nebolo moc vŕtania, ale radšej na ne treba z citom....aj keď niekedy ani to nepomôže...holt, roky nezastavíš :wink:
Idálne ak máš jamu, alebo rampu....pod Reinera som s vŕtačkou vliezol v pohode, ale u Prevky to bude horšie :roll:
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C
Odpovědět

Zpět na „Previa“