Pokuta za nepojištěné vozidlo

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Pokuta za nepojištěné vozidlo

Příspěvek od uruem »

Zdravím dnes mi přišlo že mám uhradit 1050Kč jako poplatek za 11 dnů nepojištěné vozidlo chtěl bych se zeptat co to má znamenat zda někdo neví, po 7dnech po koupi celici jsem obdržel technický průkaz (pátek) a v pondělí jsem ihned pojistil vozidlo u jiné pojišťovny
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od uruem »

Přišlo to přímo od kooperativi tam byla původní pojistka na auto a ta původní pojistka platila do srpna nebo do září
Uživatelský avatar
Tequilla
Věčnej rejpal
Příspěvky: 646
Registrován: pát 16.09.2005, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tequilla »

No já myslím, že to nepřišlo z Kooperativy, ale z České kanceláře pojistitelů.

K vybírání příspěvků za nepojištěná vozidla je od ledna 2009 zákonem zmocněna Česká kancelář pojistitelů. Příspěvek se hradí za každý den, kdy není vozidlo pojištěno a bude vkládán do tzv. garančního fondu. Denní sazba je dána novelou zákona č. 168/1999 Sb. a u osobních vozidel činí 50-70 Kč, podstatně vyšší je u vozidel nákladních, kde činí až 300 Kč. Celkový příspěvek se vypočte takto: počet dní x denní sazba + náklady uplatnění = příspěvek za nepojištěné vozidlo, kde náklady uplatnění jsou dány zákonem a představují zejména tisk dopisu, poštovné, zpracování plateb, atd.
Toyota Yaris 1.0, 1. gen. alias Pracant...prodáno do Jižních Čech, RIP :(
Toyota MR2 Mark III alias Mrcha
Toyota FJ Cruiser alias Můj sen :)
http://mr2.tequilla.cz
Peugeot 307 SW alias Pracovní realita ze žabožroutova
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od uruem »

přesně jak to napsal tequila tak to je akorát prostě počítali dobu než mi přišel techničák po koupi auta a dobu než čsob pojištovna vyřešila novou pojistku je mi smutno načem se snažej tady vydělávat.
scream
Člen Týmu
Příspěvky: 35
Registrován: úte 17.05.2011, 09:16

Příspěvek od scream »

mne to prislo celkom chore ked som kupoval auto... v podstate prepisom vozidla na inspektorate zanika poistka (niektore poistovne to maju do 24:00 toho dna). Cize ak som isiel po auto mimo svoje mesto, tak som musel mat uzavretu poistku este predtym ako som ho kupil. Inak by som siel domov na nepoistenom vozidle.

Pozeram ze v cechach to mate podobne s tym rozdielom, ze vam este aj naparia pokutu:)
Uživatelský avatar
Laser Beam
Řidič
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 26.02.2009, 14:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laser Beam »

Tohle je běžný postup kooperativy,udají tě,že jsi měl auto třeba jen týden nepojištěný :shock: Je to jejich styl v případě,že přijdou o zákazníka,nebo někdo chce svý prachy vrátit.Je to nejzkurv.....spolek,co jsem za posledních 10let poznal Už sem to někde psal.
Obrázek
Uživatelský avatar
Yokohama
Věčnej rejpal
Příspěvky: 780
Registrován: úte 03.02.2009, 23:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yokohama »

Tak tak, můžu potvrdit že tohle kooperativa dělá, taky mě naprášili a taky mi přišla složenka na "příspěvek" asi za 13 dní...sou to zku.venci :wink:
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

ja jsem rad ze vas napraskaj, mate jezdit s pojistkou , zadny vymluvy ze clovek nema technicak , ze s autem by nikdy nejel, svet je krutej i kvuli 20 halirum
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
Laser Beam
Řidič
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 26.02.2009, 14:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laser Beam »

Tohle jsem kdysi napsal a vše zaplacený měl :twisted:

: po 01.02.2010, 20:38 Předmět:

--------------------------------------------------------------------------------

Micron,s tou antireklamou máš pravdu,alespon se někteří,kterým to myslí poučí a a ti zmrd. přijdou o pár smluv.Já jen čekám až mně z Kooperativy osloví a pošlu ho tak do prdele,že už ho od tama nikdo nevytáhne. Já těm zmrdum platil 8let povinny za celdu 2,0 a bmw 1,8 bez jediné nehody. Když jsem chtěl u nich pojistit chalupu,tak mi řekli,že už rok nejsem jejich klient,takže jsme s oběma autama nevědomky jezdili bez povinnýho. Naštěstí se nic nestalo,ale nasralo mně,že ten rok,co sem nebyl jejich klient mi posílali složenky a já je platil. Takže sem chtěl svoje prachy zpátky a oni mi je vrátili ale ten den nás udali,že sme jezdili bez pojistky. Byli sme předvolaní a měli cálovat za každý auto 20 000. Nakonec celda 8000 a bavorák 7000,ale i tak čekám na někoho z té pojebané společnosti.
Obrázek
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od uruem »

Pavo.B.to jsem nepochopil

ale vlastně od 25.4 jsem měl již sjednanou pojistku u čsob i podepsanou lhůtu na zaplacení mají týden a píšou že auto bylo nepojištěné do 29 tak kdo tu má bordel, až budu parkovat s pracantem fordem vedle fabie s logem kooperativa tak špatně uvidim do zrdcátka
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Myfune »

uruem je to jednoduché. Datem na kupní smlouvě a nebo datem přepisu majitele ve velkém techničáku přechází povinnost mít pojištěné vozidlo na kupujícího (nového majitele). To znamená že prodávající a kupující by si měli kromě prodeje vyjasnit do kdy auto pojištěno na původní smlouvu. Jinak si pro příště pamatuj, že když podepisuješ kupní smlouvu, tak k tomu datu si zařiď i svojie povinné ručení a budeš mít klid.
Auto musí být samozřejmě evidované v Registru vozidel, takže pokud by jsi kupoval auto co mělo dočasně deponované SPZ, tak v tom registru chvíli být nemuselo. Penále z nepojištěné vozidlo je oprávněná vybírat samozřejmě pouze Česká kancelář pojistitelů. Pokud by jsi ale mohl věrohodně doložit, že vozidlo buď bylo pojištěno v tu dobu jinde a nebo že bylo nepojízdné např v servisu, tak může ČKP od penále upustit.

Ještě se koukni na datumy na kupní smlouvě a do kdy měl původní majitel aktivní pojištění. Stačí totiž aby to původní majitel měl v tu nekrytou dobu pojištěné a byl by jsi z obliga.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
Yokohama
Věčnej rejpal
Příspěvky: 780
Registrován: úte 03.02.2009, 23:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yokohama »

Pavo.B. píše:ja jsem rad ze vas napraskaj, mate jezdit s pojistkou , zadny vymluvy ze clovek nema technicak , ze s autem by nikdy nejel, svet je krutej i kvuli 20 halirum
Tak třeba tě to taky potká aby si okusil žač je toho loket a nemysli si, že nemůže to by bylo naivní :D Já třeba s autem v zimě nejezdím takže je to zhovadilost ale to už je zákon. stalo se mi to v době kdy mi v zimě zrušili pojistku, když poslali upomínku tak se neměl prachy a pak sem na to zapomněl a bylo. To se může stát komukoliv. Byl bych spíš pro velmi tvrdé sakce pro ty unichž se takové jednání opravdu prokáže a ne sakcionovat lidi jen tak z principu, že měli tu možnost. Je to holt hovadina zákon ale kdo co zmůže. Spíš by mě zajímalo na co jdou ty naše tzv. příspěvky. Mám takovej pocit že na luliny co tam pracujou potažmo jejich platy a octavie v kombiku jako služební kočár protože jak je známo tak po nepojištěných vinících pak náhradu škody vymáhaj a když nikoho nechytí tak asi těžko někomu něco zaplatí. Docela by mě to zajímalo...Leto si dám na zimu pěkně do depozitu i když je to solidní ani nechci říct co abych tě lulinům neplatil zbytečně jako minulé roky :evil: Pojišťovny to je pakáž veliká...nikdy žádný zbytečný pojistky
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

ja nerikam ze me to nemuze potkat , ale kdyz neco delam tak se snazim zjistit co je potreba a vyvarovat se tomu, naivni vubec nejsem

kamarada zrovna pred 2 lety naboural debil zrovna v Celice a taky nemel pojisteni, ja jsem na tohle proste alergickej - to jsou povinosti ze zakona

kdyz za to muze nekdo jinej jako se to stalo u Lasera , ze mu zrusi pojistku , to je preci neco jineho, je to hodne nahlavu ale zase za to mohl nejaky nezodpovedny clovek, v nasi spolecnosti nic vyjimecneho - to ani to ze se mu nic nestane kdyz neco zkurvi , to je taky bezne

mam rad kdyz se spravedlive lidi potrestaj nejlepe sami, taky sem se parkrat vytrestal , nastesti me to stalo jen litani po uradech a ne tisicove castky, ale zase o to si ted vic davam pozor, na pojisteni auta, na pokuty, na pojisteni na dovolenou, atd..
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
Hoj@n
Navigátor
Příspěvky: 94
Registrován: sob 02.07.2011, 20:02
Bydliště: Zábřeh na Moravě / Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hoj@n »

Tak jsem zvědavý, jak dopadnu já. Auto bylo odhlášené na mě 18.7. a teprve dnes (21.7) jsem ho pojistil a příští týden přihlásím... Doufám, že něpřijde taky nějaká částka na uhrazení, předchozí pojištovna byla tuším Direct, teď mám ČPP :?
Toyota Celica 6G, 1.8 7A-FE - "NATÁLKA"
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od uruem »

mne to přišlo po 3 měsících :D a učtovali to přesně ode dne kdy bylo auto odhlášeno i když to bylo ve 4 hodiny
Odpovědět

Zpět na „Celica“