Vybijeni baterky

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hafan
Navigátor
Příspěvky: 145
Registrován: stř 28.07.2004, 10:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Vybijeni baterky

Příspěvek od Hafan »

Zdravim,

Mam problem ta mrcha mi furt vybiji baterku(musí tam nekde bejt slus) staci něco přes tejden a plne nabita baterka je mrtva tak ze jenom cvaka starter.

Uz mi dochazi trpelivost a obavam se ze tu chybu jen tak nenajdu, takze se chci zeptat co by jste z tadytech moznosti volily.

A)autoelektrikari (neznaji toyotu, ale asi sou vic specializovany na tuhle chybu nez b)

B)Autorizovanej servis Toyoty

Haf.

P.S: nebo pokud nekdo vi, o necem co to delavalo,dela nebo nejakej napad...privitam..diky moc
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

baterka

Příspěvek od Ditri »

No je to dilema. asi bych spise volil autoelektrikare ktery stoji za to. v tojote nemusi byt zrovna japonci a celicu taky hned tak asi nevidi. jestli mas baterku KO nebo ti to neco zere poznas jednoduse tak ze kdyz baterku odpojis od plusu a pak prilozis plus k baterce tak jiskri. nevim presne jestli je to tak u novych aut ale na starych pleckach to zabiralo. ale to asi znas sam..
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
Uživatelský avatar
Hafan
Navigátor
Příspěvky: 145
Registrován: stř 28.07.2004, 10:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hafan »

Taky sem spis pro autoelektrikare, protoze v tech servisech opravdu s celicama nemivaj zkusenost viz Toyota Protech ve Vestci :( tam mi nedokazali ani rict jak se meni zarovka,kde najdu ridici jednotku od ABS a koukali na to jak v jirikove videni :(

No co sem si vsim tak nejiskri, ale baterka uz je to treti( je fakt ze ani jedna nebyla nova, ale byli vyndany z aut a plne nabity).

Zkusim o vikendu promerit na vsech pojistkach odbery a uvidime, treba na neco narazim :(
Uživatelský avatar
CS
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: pon 30.08.2004, 12:12
Bydliště: Bratislava SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CS »

cau.
skoc na slovenske forum, tam sa rozoberal rovnaky problem, mozno ti to pomoze

http://tts.fajry.sk/forum/viewtopic.php?t=44
CELICA ST205 GTfour TURBO 4WD
Ex CELICA ST205 GTfour WRC TURBO 4WD
CELICA ST185RC Carlos Sainz TURBO 4WD
HILUX DC
INFINITI FX
...
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

:idea: To je jednoduchý, rozpoj baterku, sériově propoj ampérmetrem a změř proud, který Ti tam teče při vypnutých všech spotřebičích (max nech zapnutý alarm či něco co tam je když auto opouštíš). Jestli je ten proud malej, tak není chyba v autě, ale v baterce (vybíjí se prostě sama).
Uživatelský avatar
Hafan
Navigátor
Příspěvky: 145
Registrován: stř 28.07.2004, 10:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hafan »

jasne to udelam, ale baterkou to na 99,9pct nebude.takze pripadne bych po zjisteni ze si to bere moc, sel asi po jednotlivych pojistkach a tim samym postupem meril kazdou pojistku :( coz neni vubec mily protoze po precteni servisni knizky sem nasel jeste dalsi dve pojistkovy skrine :((
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Vidíš, správně uvažuješ.... 8) Myslím, že všechny toyoty mají pojistky ještě na sloupcích před předními dveřmi. Ale tam bývají většinou takové pojistky, které nejsou pod napětím při vypnutém klíčku. Spíš bych zkusil silové obvody startéru, které jdou rovnou z baterky.

A tou baterkou bych si tak jistej nebyl, i nová baterka může být vadná a mít velké samovybíjení......
Uživatelský avatar
ToyotaMan
Site Admin
Příspěvky: 265
Registrován: pon 28.06.2004, 10:39
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToyotaMan »

Být tebou tak tu baterku nepodceňuji! Mám osobni zkušenost jak s ST16x, 18x, 20x a u vše mě déle baterka nevydržela jak 2 roky!! Nevím proč u Coroll s tím problém nemám, ale prostě to tak je! Půjči si ji od někoho a číl pak mudruj! Ať zbytečně nevyhodíš prachy za elektrikáře který ti nic neřekne! Jinak jestli jsi z Prahy tak jak už jsem psal PPCar, ul Mendíků. TOYOTy prostě umějí!!
Uživatelský avatar
Hafan
Navigátor
Příspěvky: 145
Registrován: stř 28.07.2004, 10:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hafan »

No baterkou to fakt asi nebude :( je to treti baterka (sice zadna nebyla uplne nova, ale jedna byla vytazena ted neadvno z bourany mazdy 323F kde byla asi tri mesice...takze si myslim ze by mely byt OK.
Uživatelský avatar
Hafan
Navigátor
Příspěvky: 145
Registrován: stř 28.07.2004, 10:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hafan »

Takze o vikendu sme se na to podivali a zjistili jsme ze chyba je na pojistce 16(ta muze za osvetleni interieru,dveri,kufru a hlavne hodin) se zapnutyma hodinama byl odber 110mA a kdyz jsem je odpojil tak to spadlo na 40mA.

Ale chci se zeptat, vam v Celice ty hodiny sviti furt?? Me se bud ted nekdy podelali a nebo nevim,Zapnuty sou furt a i podsviceni sviti furt to by snad melo zhasnout ne?
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Zkusím si tipnout: v těch hodinách je jednowattová žárovička a ten maník, co to měl před tebou, je připojil na špatnou pojistku 8)

Zkus to prostě připojit na nějakou, která je bez klíčku bez napětí... teda to osvětlení. Každý normální hodiny maj dva drátky...... a ten dotyčný je asi připojil oba na stejné místo.

Já mám v corolle diditální se zeleným displejem a ten mi bez klíčku prostě zhasne. Ale hodiny jdou dál! :)
saus
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: úte 20.07.2004, 22:29
Bydliště: Černčín

Příspěvek od saus »

Hodiny při vypnutém klíčku opravdu nemají svítit. Že by ale mohly vymlátit baterku se mě nějak nezdá.
Celica 4WD turbo 5.gen
Uživatelský avatar
Hafan
Navigátor
Příspěvky: 145
Registrován: stř 28.07.2004, 10:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hafan »

no nezda se mi ze by je pripojoval on, vypada to ze jsou standartne zabudovany v palubce(Celica 91) maji taky zeleny podsviceni ale opravdu po vypnuti klicku svitily.

Jinak za to muzou zrejme ony kdyz byli zapojeny tak si auto bralo 110mA po odpojeni hodin to spadlo na 40mA.

Nekdy se na to jak jsou zapojeny zkusim podivat ale vypada to ze kvuli tomu musim rozebrat palubku a to se mi moc nechce protoze tam je hodne veci co muzu zkurvit :)) a jako ze na to ja sem odbornik :)))
Odpovědět

Zpět na „Celica“