Alu kola.

vše ohledně modelové řady Previa
Odpovědět
TPR3
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: pon 10.05.2010, 00:51

Alu kola.

Příspěvek od TPR3 »

Nabízím 4ks orig.alu kola na Previi 215/60/R16. Kola jsou jsou včetně pneu Continental 40% vzorku. Foto zašlu emailem. Cenu nabídněte.

Díky Bob.
Petr S
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: sob 29.05.2010, 21:28

Příspěvek od Petr S »

Rád bych viděl jak kola vypadají a kde by je bylo možné převzít. Prosím o zaslání fotek a nějakou představu za kolik by byly k mání.
TPR3
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: pon 10.05.2010, 00:51

ALU Kola

Příspěvek od TPR3 »

DOBRÝ DEN PETŘE,

MÁTE-LI ZÁJEM O NABÍZENÁ KOLA POŠLETE MĚ PROSÍM EMAILOVÝ KONTAKT KAM VÁM MOHU ZASLAT FOTKY. CENU MĚ NABÍDNĚTE ZA KOLIK BY TO PRO VÁS BYLO ZAJÍMAVÉ. POKUD BUDE VAŠE NABÍDKA ROZUMNÁ DOHODNEME SE. KOLA MÁM USKLADNĚNÉ (UŽ NA NICH NEJEZDÍM) U PŘÍBUZNÝCH NA VENKOVĚ ZA PRAHOU. KOLA JSEM VÁM SCHOPEN V PŘÍPADĚ DOHODY PŘIVÉZT.

DĚKUJI VÁM A TĚŠÍM SE NA VAŠI ODPOVĚĎ.

ROBERT.[/b]
Uživatelský avatar
kristýna ficová
Člen Týmu
Příspěvky: 28
Registrován: sob 30.01.2010, 13:52
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od kristýna ficová »

:P opět jsem tu s žádostí o radu, rád bych na léto přezul už na alu kola, ale ať hledám, jak hledám, nějak nemůžu v daném rozměru pro Previi I nic najít....poradíte? mám hledat nějaký alternativní rozměr?
Previa '99 GL
Uživatelský avatar
VDC
Člen Týmu
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 15.01.2009, 17:37
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VDC »

Nemůžeš nic najít v rozměru 215/60/16 ? Tak tam dej něco jinýho. :) Já mám letní 225/60/16, zimní naopak 205/75/15. Já osobně preferuju vyšší profil gumy před nějakejma šlupkama, ale z toho co je v techničáku si moc hlavu nedělám.

http://www.rimsntires.com/rt_specs.jsp

Tady máš pneu kalkulačku, na tej si zadej srovnávaný rozměry a vytipuješ kola, aby měly přibližný rozměry tomu co tam má bejt.
Obrázek
Subaru XT 1800 coupé ´89 + Subaru Legacy 2.2 ´91 (under reconstruction)+Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
kristýna ficová
Člen Týmu
Příspěvky: 28
Registrován: sob 30.01.2010, 13:52
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od kristýna ficová »

chci mít na autě, to co je v techničáku...ted 215/65 R15

znám dva lidi, co měli na autě při nehodě něco jiného než v techničáku a pojišťovna s nimi dost vy.....
Previa '99 GL
Uživatelský avatar
VDC
Člen Týmu
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 15.01.2009, 17:37
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VDC »

OK, v pohodě. Mluvil jsi o alternativních rozměrech, tak jsem jen napsal ty co používám já. V techničáku mám napsáno 215/65/15, ale zastoupení Toyoty by asi mělo bejt schopný napsat povolený alternativní rozměry.

Ti tví známí, co se jejich kola nelíbily pojišťovně byli viníci nebo postižení ?
Obrázek
Subaru XT 1800 coupé ´89 + Subaru Legacy 2.2 ´91 (under reconstruction)+Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
kristýna ficová
Člen Týmu
Příspěvky: 28
Registrován: sob 30.01.2010, 13:52
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od kristýna ficová »

napsal jsem to blbě..omlouvám se

i když pokud někdo má zkušenosti s vypisováním výrobci o povolení jiného rozměru, rád si nechám poradit...

tedy sháním něco, co na previi opravdu patří

podrobnosti neznám přesně...ale byli viníky
Previa '99 GL
Uživatelský avatar
VDC
Člen Týmu
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 15.01.2009, 17:37
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VDC »

Seznam alternativních rozměrů by ti měl bejt schopnej napsat výhradní dovozce. Kolik si za to zpívají u Toyoty nevim, ale u Subaru za to chtějí 1000 kč. Předpokládám, že to bude podobný. Vydají ti potvrzení, na jehož základě ti ty alternativní rozměry zapíšou do velkýho techničáku.
Obrázek
Subaru XT 1800 coupé ´89 + Subaru Legacy 2.2 ´91 (under reconstruction)+Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
ninja
Navigátor
Příspěvky: 78
Registrován: sob 31.03.2007, 00:42
Bydliště: Praha

Příspěvek od ninja »

Previa se do ČR oficiálně nedovážela. Když jsme alternativní rozměry před pár lety zkoušel na českém zastoupení, tak neuměli/nemohli/nechtěli.
Previa '98 GL, automat & LPG
Petr S
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: sob 29.05.2010, 21:28

Příspěvek od Petr S »

Také jsem řešil alternativu, neboť jsem měl problém při evidenční kontrole. Vzhledem k počtu těchto aut v ČR není na Dekře zapsána žádná alternativa rozměru, díky čemuž Vám nikdo do techničáku jiný rozměr než 215/65 R15 nezapíše. Všechno má své "ale". Výrobce (TOYOTA) může dát dobrovzdání, že požadovaný rozměr pneu vyhovuje a lze jej zapsat do TP, ale zkušenost lidí, kteří touto cestou šli je poměrně jednoznačně negativní. A poslední možnost je koupě nových ráfků, kdy prodejce může deklarovat, že kupované disky jsou použitelné pro daný model vozu, na základě čehož Vám městský úřad zapíše alternativu do TP. Já osobně už mám obě sady v rozměru 215/65 R15. Je to asi nejsnažší cesta jak neriskovat problémy s pojišťovnou.
Odpovědět

Zpět na „Previa“