Eko daň

vše ohledně modelové řady Camry
Odpovědět
Slovan
Navigátor
Příspěvky: 81
Registrován: pát 10.07.2009, 11:04
Bydliště: Brno

Eko daň

Příspěvek od Slovan »

Dotázek,jak je to stou ekologickou daní?kdo ji vlastně platí?a od jakého roku výroby automobilu se platí?Někde jsem zaslech,že se platí od r.v93a výš...nebo je to dáno nejakou emisní normou?
Možná moje Camry příští rok pujde do světa,tak se ptám.Díky...Možná :D
Uživatelský avatar
Tequilla
Věčnej rejpal
Příspěvky: 646
Registrován: pát 16.09.2005, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tequilla »

Ekologickou daň platí nový majitel vozu a platí se podle emisní normy, kterou má auto napsané v technickém průkazu v sekci emise.
Euro 0 = 10 000,- Kč
Euro 1 = 5 000,- Kč
Euro 2 = 3 000,- Kč
Novější zdarma.

Pokud je kolonka v TP prázdná, tak potřebuješ potvrzení od zastoupení automobilky nebo z Dekry (pokud mají auto v databázi). Za vystavení potvrzení si k ceně daně připočti ješte poplatek cca 2000,- Kč a více.

Daň se platí jen při prvním převodu auta, pokud ho nový majitel prodá dále, tak další majitel již neplatí nic (aspoň do doby než ti ekoteroristi zase nezmění zákon)
Toyota Yaris 1.0, 1. gen. alias Pracant...prodáno do Jižních Čech, RIP :(
Toyota MR2 Mark III alias Mrcha
Toyota FJ Cruiser alias Můj sen :)
http://mr2.tequilla.cz
Peugeot 307 SW alias Pracovní realita ze žabožroutova
Slovan
Navigátor
Příspěvky: 81
Registrován: pát 10.07.2009, 11:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Slovan »

Tequilla píše:Ekologickou daň platí nový majitel vozu a platí se podle emisní normy, kterou má auto napsané v technickém průkazu v sekci emise.
Euro 0 = 10 000,- Kč
Euro 1 = 5 000,- Kč
Euro 2 = 3 000,- Kč
Novější zdarma.

Pokud je kolonka v TP prázdná, tak potřebuješ potvrzení od zastoupení automobilky nebo z Dekry (pokud mají auto v databázi). Za vystavení potvrzení si k ceně daně připočti ješte poplatek cca 2000,- Kč a více.

Daň se platí jen při prvním převodu auta, pokud ho nový majitel prodá dále, tak další majitel již neplatí nic (aspoň do doby než ti ekoteroristi zase nezmění zákon)
Tu poslední větu mě prosím tě vysvětli...to mě nějak uniká
Uživatelský avatar
josuk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1024
Registrován: pon 20.02.2006, 16:26
Bydliště: Praha

Příspěvek od josuk »

Slovan píše:Tu poslední větu mě prosím tě vysvětli...to mě nějak uniká
zákon 383/2008 Sb.
Žadatel o registraci použitého vybraného vozidla do registru silničních vozidel podle zvláštního právního předpisu 31f) je povinen zaplatit poplatek na podporu sběru, zpracování, využití a odstranění vybraných autovraků. Poplatek se platí při první registraci použitého vybraného vozidla v České republice. Pokud je již vozidlo v České republice registrováno, platí se poplatek při první přeregistraci vozidla.[/b]
Slovan
Navigátor
Příspěvky: 81
Registrován: pát 10.07.2009, 11:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Slovan »

josuk píše:
Slovan píše:Tu poslední větu mě prosím tě vysvětli...to mě nějak uniká
zákon 383/2008 Sb.
Žadatel o registraci použitého vybraného vozidla do registru silničních vozidel podle zvláštního právního předpisu 31f) je povinen zaplatit poplatek na podporu sběru, zpracování, využití a odstranění vybraných autovraků. Poplatek se platí při první registraci použitého vybraného vozidla v České republice. Pokud je již vozidlo v České republice registrováno, platí se poplatek při první přeregistraci vozidla.[/b]
Pokud někdo přepisoval Camry,co má v tk řízený kat S2,at sem napíše pro zajímavost kolik mu to ta dan dělala...díky
petrbk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1150
Registrován: ned 13.12.2009, 15:48

Příspěvek od petrbk »

Jakou máš směrnici EHS/ES v TP?
Slovan
Navigátor
Příspěvky: 81
Registrován: pát 10.07.2009, 11:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Slovan »

party boy píše:Jakou máš směrnici EHS/ES v TP?
mrknu doma a pisnu
Slovan
Navigátor
Příspěvky: 81
Registrován: pát 10.07.2009, 11:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Slovan »

Slovan píše:
party boy píše:Jakou máš směrnici EHS/ES v TP?
mrknu doma a pisnu
tak vyřešeno...DEKRA- Euro 1,tedy 5000tis kč..i kyž se tam psáno S2 katalyzátor...
Odpovědět

Zpět na „Camry“