sháním hlavní spojkový válec a plynové vzpěry zadních dveří

vše ohledně modelové řady Previa
Odpovědět
rotto
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: úte 20.04.2010, 08:58
Bydliště: opava.hradecká 22 74601

sháním hlavní spojkový válec a plynové vzpěry zadních dveří

Příspěvek od rotto »

Pokud má někdo hlavní spojkový válec a plynové vzpěry zadních dveří dejte mi prosím vědět,zda jsou k mání.Mám Previi XL 2,4i 16V r.v.1993 a jsem s ní maximálně spokojen,jen mi teď dělá problémy řazení.Jde špatně řadit a po odvzdušnění spojky mi tyto problémy přetrvávají.Pokud máte někdo zkušenost s tímto problémem,dejte mi vědět.
Uživatelský avatar
Vasa
Navigátor
Příspěvky: 80
Registrován: stř 09.01.2008, 17:52
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

řazení

Příspěvek od Vasa »

na mojí previi jde taky špatně zařadit...hlavně jednička.
musím buď několikrát prošlápnout spojku, nebo naprázdno zařadit nejdříve dvojku a pak až jedničku.

zatím to není tak hrozné.

mechanik mi řekl že je chyba někde u táhel, že prý nějaké plastové kroužky co je drží jsou už vychozené a že kdyby to začalo být horší že se to dá vyměnit

jinak zpátečka mi jde někdy přes zuby, ale to je prý u té staré previe celkem běžné
Muj nový miláček:
Auris turing sport hybrid
Mé současné a snad v brzké době minulé trápení:
Citroen C4 grand picasso, LPG.
Chevrolet Orlando, LPG
rotto
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: úte 20.04.2010, 08:58
Bydliště: opava.hradecká 22 74601

Re: řazení

Příspěvek od rotto »

Vasa píše:na mojí previi jde taky špatně zařadit...hlavně jednička.
musím buď několikrát prošlápnout spojku, nebo naprázdno zařadit nejdříve dvojku a pak až jedničku.

zatím to není tak hrozné.

mechanik mi řekl že je chyba někde u táhel, že prý nějaké plastové kroužky co je drží jsou už vychozené a že kdyby to začalo být horší že se to dá vyměnit

jinak zpátečka mi jde někdy přes zuby, ale to je prý u té staré previe celkem běžné
Měl jsem to kolegy a problém je v hlavním spojkovém válci.Pokud se vymění spojková kapalina,tak se občas stane,že těsnění povolí a hlavní spojkový válec začne občas prokluzovat.Vyměnil jsem jej a je to v pohodě.Na pneumatické vzpěry jsem sehnal kluka z Ostravy,který dělá opravy pneu vzpěr a je jediný v širokém okolí,alespoň jsem na nikoho jiného v republice nenarazilOpravuje do průměru 18mm a jedna vyjde na 800,-,což je slušné.
rotto
Miroslav Faltýnek
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: úte 20.03.2007, 17:18

řazení

Příspěvek od Miroslav Faltýnek »

No a hodit jsem odkaz na toho borce z Ostravy to tě nenapadlo :?: :P nebo on nechce?
Uživatelský avatar
Tequilla
Věčnej rejpal
Příspěvky: 646
Registrován: pát 16.09.2005, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tequilla »

Predpokladam, ze to byl www.gorcak.cz, ale pise, ze 23.4.2010 firmu zrusil...
Toyota Yaris 1.0, 1. gen. alias Pracant...prodáno do Jižních Čech, RIP :(
Toyota MR2 Mark III alias Mrcha
Toyota FJ Cruiser alias Můj sen :)
http://mr2.tequilla.cz
Peugeot 307 SW alias Pracovní realita ze žabožroutova
rotto
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: úte 20.04.2010, 08:58
Bydliště: opava.hradecká 22 74601

Re: řazení

Příspěvek od rotto »

Miroslav Faltýnek píše:No a hodit jsem odkaz na toho borce z Ostravy to tě nenapadlo :?: :P nebo on nechce?
ptal jsem se ho,jestli ho mohu dát na forum i s kontaktem a řekl,že pokud bude někdo chtít,tak ať jej kontaktuje přes Martina Kopťáka z Toyoty v Opavě.Telefon na něj je 553 610 654 a e-mail mambra.servis@seznam.cz.Stránky:www.mambra.cz
Miroslav Faltýnek
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: úte 20.03.2007, 17:18

Re: řazení

Příspěvek od Miroslav Faltýnek »

rotto píše:
Miroslav Faltýnek píše:No a hodit jsem odkaz na toho borce z Ostravy to tě nenapadlo :?: :P nebo on nechce?
ptal jsem se ho,jestli ho mohu dát na forum i s kontaktem a řekl,že pokud bude někdo chtít,tak ať jej kontaktuje přes Martina Kopťáka z Toyoty v Opavě.Telefon na něj je 553 610 654 a e-mail mambra.servis@seznam.cz.Stránky:www.mambra.cz
JO díky moc může se to někdy hodit :wink:
Hujerwagen
Člen Týmu
Příspěvky: 19
Registrován: stř 18.08.2010, 17:16
Bydliště: Kochánov 46 58253 Štoky

vzpěra za 350,-

Příspěvek od Hujerwagen »

Vzpěra totožného rozměru a síly jako ve staré Previi se dá koupic cca za 350,- Kč a to k vozu Citroen Xantia kombi. Vyzkoušeno osobně.
Odpovědět

Zpět na „Previa“