starlet

vše ohledně modelové řady Starlet
Uživatelský avatar
kici
Navigátor
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 12.10.2006, 11:41
Bydliště: Presov, Slovakia

Příspěvek od kici »

Nevadi, este nemas starletku dlho, nemusel si to postrehnut. Aj u P8 sa mohli vyskytovat rozne varianty vybavy a je mozne, ze niektora 55kw verzia mala aj ABS a klimu.
Toyota Starlet jednacelatri Xli
Toyota Corolla E12
Yamaha XTZ660 Tenere
Uživatelský avatar
kici
Navigátor
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 12.10.2006, 11:41
Bydliště: Presov, Slovakia

Příspěvek od kici »

K tomu zaberu odspodu. Ak budes mat 160tis km a 185 gumy, tak odspodu sa to uz trosku trapi. Zase netvrdim, ze to 3500 otacok netaha, len az vtedy je ryba vo vode :wink:
Toyota Starlet jednacelatri Xli
Toyota Corolla E12
Yamaha XTZ660 Tenere
Uživatelský avatar
ombre
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 08.04.2005, 15:17
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od ombre »

kici píše:Ombre ak chces, tak ti poslem vypis z autodata2004 a tam si to mozes porovnavat ako dlho budes chciet 55 a 60kw verziu. A na tu vec s filtrom som neprisiel ja, ale nasiel som to na nemeckych starlet strankach.
To je v pořádku. Já ti věřím, že to tam je, i že ten motor možná existuje, ale nemyslím, že ABS a krytka v sání je rozlišovací znak této verze. Moje je 1,3 2E-E ABS 55Kw 1993. Krytku nemá.

Pokud jde o otáčky, tak mi připadá, že ve středních otáčkách je to auto docela lenoch (aspoň v porovnání s nízkými a vysokými otáčkami), což je prý pro 12ti ventil typické.
Obrázek
Uživatelský avatar
kici
Navigátor
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 12.10.2006, 11:41
Bydliště: Presov, Slovakia

Příspěvek od kici »

Je to este vecsia rarita ako motor 2E-TE :wink:
Toyota Starlet jednacelatri Xli
Toyota Corolla E12
Yamaha XTZ660 Tenere
iman
Člen Týmu
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 02.02.2006, 08:21
Bydliště: HK

starlet

Příspěvek od iman »

Tak zdar, nedalo mi to a zadal sem do vyhledávače starlet 60 kw. A musím dát za pravdu Kicimu, objevilo se jich dost a dokonce nějaký tuning ke vzduchovému filtru v podobě plastové trubky do konusu s třemi nástavci a gumovými kroužky na konci. Jinak já sem zmiňoval vzducháč jen , že se mi zdál jap. lepší než Fram. Nemyslel sem výkonově, ale provedením. A možná je účinnější než papír, ale to je subjektivní pocit vycházející z toho, že filtrační plocha zabírá víc místa. Ale posuzoval sem použitý.
Z Volva na Toyotu????
Toyota Starlet 1300
Toyota Avensis 2.0
Uživatelský avatar
Mato
Člen Týmu
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 12.01.2006, 15:20

v nemecku

Příspěvek od Mato »

prave v nemecku boli znizene vykony na 55kW kvoli zakonom a to by majitelia 1.6 golfov(55kW) nerozdychali keby japonska 1.3 mala 60kW :), ja som na svojom starlete vyrezal tiez ten restriktor z nasavania a ma to lepsi tah, spotreba sa nejako nezmenila, teraz v zime som mal max 7.5l ale to je studeny start prejdem 3km do roboty cez mesto a motor vypnem, pritom nie som ziadna brzda premavky, v lete kludne jazdim za 6-6,5l
carina 1,6 78 kW
yaris 1,0 50 kW
cibusp
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: sob 11.11.2006, 15:12
Bydliště: Žatec

Příspěvek od cibusp »

Omlouvám se za to, že jsem tohle téma vytáhl, ale nedalo mi to. Kici píšeš že při 160 ti. km a na 185 je, resp. bude problem zahrabat ( alespoň to je podle mě tah odspodu). Mám EP 71, 1.3 12 ventil, speciál, 55 kW, rv 1985, naj . 180 tis., kola 195/50 R15, a garantuji ti, že když má starletka dobrej den, tak gumy kviknou i na 3. Jinak na 2 v pohodě.
Ad. šiška na sání : souhlas, výkon nestoupne, a když tak jen neznatelně, ale zlepší se jeho průběh, a tim i průběh krouťáku, a hlavně motor se může volně nadechnout, takže jde lépe do otáček.. V konečném výsledku i se zvukovou kulisou to vypadá jako by auto jelo jako kráva.
vše o tobě řekne tvoje auto....
Uživatelský avatar
kici
Navigátor
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 12.10.2006, 11:41
Bydliště: Presov, Slovakia

Příspěvek od kici »

Pri normalnom pohynani, nie vytocenie na max a az potom radenie, to samozrejme hrabka.
Zeby mi gumy piskali ked dam pri 90 z 2 do 3 som si nikdy nevsimol. Ale ci ti piskaju zalezi aj od typu pneu, teploty asfaltu a dalsich okolnostiach.
Toyota Starlet jednacelatri Xli
Toyota Corolla E12
Yamaha XTZ660 Tenere
cibusp
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: sob 11.11.2006, 15:12
Bydliště: Žatec

Příspěvek od cibusp »

no při normálnim ježdění mi občas kviknou při rozjezdu, ale jinak ne, jinak netočim to do maxima, mam litrovou převodovku, a motor točim tak do 4000, pak přeřadim, a když je to v rychlim sledu, tak to má potem tento efekt. I když jsem tam měl origo převodovku, tak 3 jsem musel dávat už v 80, protože otáčky byly už skoro v červeným, tak nevim. Asi každej považujeme za normální popojíždění něco jinýho :D :D
vše o tobě řekne tvoje auto....
Uživatelský avatar
kici
Navigátor
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 12.10.2006, 11:41
Bydliště: Presov, Slovakia

Příspěvek od kici »

1ka ma obmedzovac na 55, 2ka cca 90-95 na 3ke som sa k nemu este nedostal, ale pri 140 to este nebolo.
Ale to len vynimocne, ked si chce niekto nieco dokazovat.
Toyota Starlet jednacelatri Xli
Toyota Corolla E12
Yamaha XTZ660 Tenere
cibusp
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: sob 11.11.2006, 15:12
Bydliště: Žatec

Příspěvek od cibusp »

Aha, promiň, teprv teď jsem si všiml že máš EP82. No ona EP71 , nebo chceš -li motor 2E omezovač nemá, nebo lépe řečeno ještě jsem na něj nenarazil. ten motor by šel prostě s klidem dál a dál, jediný omezení je že pak už prostě nestačí dávat směs, a více otáček prostě nedosáhne, ale nekoktá jako při elektronickym omezovači. Nejsem si jist, ale dát tam větší průměr sání, tak ten motor by snad točil to samý co třeba mazda s wankelem..
vše o tobě řekne tvoje auto....
Uživatelský avatar
kici
Navigátor
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 12.10.2006, 11:41
Bydliště: Presov, Slovakia

Příspěvek od kici »

2E obmedzovac nema, nema riadiacu jednotku. U teba by som maximum nehladal, lebo by mohlo skoncit pretocenim motora a jeho havariou.
Toyota Starlet jednacelatri Xli
Toyota Corolla E12
Yamaha XTZ660 Tenere
cibusp
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: sob 11.11.2006, 15:12
Bydliště: Žatec

Příspěvek od cibusp »

Maximum ani nehledám, nejsem jak někteří mlaďasové (nechci se nikoho dotknout, ale mám tu v okolí taký střeva), jen jednou za čas pročisti trochu trubky :D :D Jinak dostatek výkonu řešim jinak, viz. http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopic.php?t=4556
vše o tobě řekne tvoje auto....
Jozsif
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: sob 17.07.2010, 20:57

Predam Tuningove narazniky aj prahy a aj blatniky za 150eur

Příspěvek od Jozsif »

Predam Tuningove narazniky aj prahy a aj blatniky za 150eur
Toyota Starlet 1.3 55kw 75k
Odpovědět

Zpět na „Starlet“