Dovozy v českých bazarech

co je potřeba vyřídit a komu se to vyplatí
Odpovědět
Uživatelský avatar
m-ira
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: sob 30.07.2005, 12:56
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Dovozy v českých bazarech

Příspěvek od m-ira »

Nějaký ten pátek mi vrtá v hlavě jedna věc... Při hledání vozítka jsem narazil na pár kousků, které stojí v českých autobazarech jako auta dovezená např. z Francie, Belgie či Německa. Auta neměla ještě českého majitele a někdo je prostě přivezl.
Protože mám určité zkušenosti s nákupem auta v Německu a pravidelně sleduji vývoj cen ojetin tam i jinde v EU, zaráží mě jedna věc... Cena těchto ojetin v ČR musí být samozřejmě nižší než v Německu, pokud se jedná o auto např. do 4 let stáří.
Představa, že někdo koupí bezproblémový vůz "za draho" v Říši proto, aby ho prodal se ztrátou v ČR je dosti naivní. Pochopím dovoz bouraných aut. Ale jak je možné, že ta auta se prodávají jako nebouraná? Často jim ale chybí servisní knížka. Je možné věřit udávanému počtu najetých km popř. vůbec tomu, že ta auta jsou nehavarovaná..?

Proč to tedy ten říšský (francouský, belgický) majitel prodává pod cenou nějakému překupníkovi, který z musí mít ještě nějaký ten "vejvar", místo toho, aby to prodal za ceny obvyklé ve své domovině, tedy obvykle vyšší cenu...?

Jako pár příkladů uvedu toto
http://www.sauto.cz/detail-inzeratu/oso ... is/7708046
http://www.sauto.cz/detail-inzeratu/oso ... is/7363394
http://www.sauto.cz/detail-inzeratu/oso ... la/7722473

Co si o tom myslíte...? Jde o auta s nějakou skrytou vadou, která se skryje až při převozu do ČR...?
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

ono je to i o tom, že když si pujdeš koupit auto třeba do DE tak nejekou cenu ( slevu ) třeba uhádáš, ale když tam přijede človek co od nej bere 10-15 aut mesíčně, tak ma automaticky ceny uplne jiné a není to jen "o nějaké to procento".

Když jsem jezdíval před rokem s kamarádem jako poradce tak se i bežne stávalo, že ke 3-4autum co se ten den nakoupili u jendoho prodejce jsem dostávali i nejaká ten starší "ležák" za odvoz. Nebyly to drahá auta ale třeba starší civic, preludka, P205, clio atd, které se po dovozu do čr a přihlášení za nejakých 15-20tis prodali, ale v DE o ne vubec nebyl zájem..
Co jsem s eho ptal tak říkl aže se mu to stává tak 1-2 do měsíce a zaplatí mu to třeba i větší část nákladů na dovoz do CR..
Uživatelský avatar
vind.o
Navigátor
Příspěvky: 126
Registrován: stř 24.10.2007, 13:15
Bydliště: u Lanškrouna / u Jablunkova

Příspěvek od vind.o »

Zdravím. Tak bych také přispěl trochou do mlýna. Zatím jsem si udělal tento názor. Byl mi potvrzen od různých lidí (i dovozců).
Jsou zhruba dvě skupiny aut, které se vozí ze západních zemí (N,F,NL,...) do východních zemí (CZ,SK,P,..).
1) auta bouraná - mají málo najeto, perfektní stav, vyplněnou servisku, ale nejistotu rozsahu poškození (těžko se dá zjistit, zda bylo vozidlo jen lehce bouchnuté a nebo je to téměř totálka) - nízkou cenu při pořízení v N podporuje to, že se auta neopravují (vysoká cena lidské práce). Po přivezení do ČR to "dovozce" jen "opticky naleští - zamaskuje", aby to pro něj bylo finančně zajímavé.
2) auta hodně jetá - mají na svůj věk hodně najeto, pokud je něco viditelně nadměrně opotřebeno, tak je to vyměněno a i přes to, že je auto servisováno, tak se serviska "ztratí" a nebo poupraví a přetočí se km. Zajímavý finanční efekt při stočení třeba 100 až 200 tis.km.
Jsou i výjimky, ale je jich hodně málo a také ta cena je jinde.

Viděl jsem hodně aut a to nejen Toy a musím říct, že hruza.
Jediné auto, které bylo po dlouhé době poctivé bylo tvoje MIRO :D stále lituji, že sis ten prodej rozmyslel :evil:

Auta sleduji už nějaký pátek a je zajímavé jak putují po celé ČR (z bazaru do bazaru).
Corolla E12 5D, 06, 3ZZ-FE 1598, 81 kW, černá, celoroční 6,6 l, 230 tis.km, SOL+ (park. senzory, tempomat, vyhř. sedačky)
Yaris XP13 5D, 14, 1NR-FE 1329, 73kW, bílá, celoroční uvidíme :o), 40 tis. km, Trend
Ex-Corolla E11 3D, 98, 4E-FE 1332, 63 kW, bílá
Uživatelský avatar
m-ira
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: sob 30.07.2005, 12:56
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od m-ira »

Ahoj, nedělám si už žádný iluze, zvlášť co jsem četl nedávno svět motorů, tuším tak tři týdny nazpět..tachometr má v česku stočenej pomale každý druhý auto. všichni to ví, ale nikdo s tím nic nemůže udělat, protože díra v zákoně.
Budu-li citovat D-FENSe, pak má bohužel nejspíš pravdu v tom, že v autobazaru lze najít auta:
- zánovní a rozbitá
- zánovní, co se co nevidět rozbijou
- zánovní a opotřebená (třeba firemní)
- stará a rozbitá
- stará, co se co nevidět rozbijou
- stará, že je známí ani příbuzní už nechtěli
(viz http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2004081502)

Btw...k tomu našemu nešťastnému prodeji
Nechal jsem u Kennyho vyměnit ten "tlakátor (reg.tlaku oleje)", přičemž kouknul na rozvody a naznal, že je nějak povytahanej řetěz a eště cosi. rozvodová sada s řetězem 9k CZK, jináč motor v cajku a čisťounkej. Jen nechápu proč dali do toho motoru tak tenkej řetěz co se eins zwei vytahá... dostávám se tak do paradoxní situace, kdy mi na všech autech s řemenem rozvody vydržely déle než u mého prvního auta s řetězem. Tak tě to zase tolik mrzet nemusí... :?
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

To víš, on i ten řetěz se po půl milonu kilometrech vytahá a musí ven :wink:
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
vind.o
Navigátor
Příspěvky: 126
Registrován: stř 24.10.2007, 13:15
Bydliště: u Lanškrouna / u Jablunkova

Příspěvek od vind.o »

Tak po svém asi ročním (spíš 3-ročním :cry:) hledání auta to dopadne tak, že si pro něj pojedu do DE. Když člověk vidí co se sem vozí, tak bych byl blázen. Zvažoval jsem tyto varianty:
- jet osobákem ve dvou řidičích a zpět po vlastní ose
- podvál
- dovoz na zakázku (různí "dovozci" - jel bych do DE s dovozcem)
- dovoz na zakázku přes TOY
Nakonec vyhrála varianta "s podválem". Je to ve výsledku nejvýhodnější varianta (alespoň pro mne).
m-ira píše:Btw...k tomu našemu nešťastnému prodeji
Nechal jsem u Kennyho vyměnit ten "tlakátor (reg.tlaku oleje)", přičemž kouknul na rozvody a naznal, že je nějak povytahanej řetěz a eště cosi. rozvodová sada s řetězem 9k CZK, jináč motor v cajku a čisťounkej. Jen nechápu proč dali do toho motoru tak tenkej řetěz co se eins zwei vytahá... dostávám se tak do paradoxní situace, kdy mi na všech autech s řemenem rozvody vydržely déle než u mého prvního auta s řetězem. Tak tě to zase tolik mrzet nemusí... :?
Tak to je fajn, že jsi ho už nechal vyměnit. Nechci radit, ale možná by stálo za to dodělat ukazatel tlaku oleje.
Tak jak jsem ten motor slyšel, tak bych neřekl, že byl řetěz nějak opotřebený. Myslím si, že i tento motor má jedno z řetězových kol u vačky dělené a předepnuté na mírné vymezení vůle - snižení hlučnosti chodu motoru. Měnit řetěz v 80 tis. na servisovaném a perfektně opečovávaném (ber to M-IRO jako poklonu) autě je dost brzo :cry:. Snad ten řetěz měřil a ví co dělá.
Ten řetěz zase tak tenký není, jde o kompromis bytelnosti (životnosti) a váhy (setrvačných sil). Řemen má výměnný interval 90 až 100 tis.km. Řetěz bych řekl, alespoň 250 tis.km. V té ceně byla určitě výměna i ostatních dílů nejenom řetězu. Jak jsme spolu řešili to auto, tak jsem si zjišťoval ceny a obě vačky cca 21 tis. Kč a šrouby do 1000,- Kč. To je ještě rozumné. :lol:

A stejně mě to mrzí :lol: :cry:
Corolla E12 5D, 06, 3ZZ-FE 1598, 81 kW, černá, celoroční 6,6 l, 230 tis.km, SOL+ (park. senzory, tempomat, vyhř. sedačky)
Yaris XP13 5D, 14, 1NR-FE 1329, 73kW, bílá, celoroční uvidíme :o), 40 tis. km, Trend
Ex-Corolla E11 3D, 98, 4E-FE 1332, 63 kW, bílá
adian
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: ned 10.05.2009, 20:11
Bydliště: Bruntálsko

Re: Dovozy v českých bazarech

Příspěvek od adian »

m-ira píše:Nějaký ten pátek mi vrtá v hlavě jedna věc... Při hledání vozítka jsem narazil na pár kousků, které stojí v českých autobazarech jako auta dovezená např. z Francie, Belgie či Německa. Auta neměla ještě českého majitele a někdo je prostě přivezl.
Protože mám určité zkušenosti s nákupem auta v Německu a pravidelně sleduji vývoj cen ojetin tam i jinde v EU, zaráží mě jedna věc... Cena těchto ojetin v ČR musí být samozřejmě nižší než v Německu, pokud se jedná o auto např. do 4 let stáří.
, aby to....
zdravím, tak se přidám asi k tomuto názoru. Přes překupníka,(zatím nejmenovaného) jsem si nechal dovézt z DE Corollu Verso r.v.2008. Datum zakoupeni leden 2009. Prodával ho jako předváděcí, garance 2800km, nebourané¨, plná výbava, motor 2,2D4D 130kW za 520tis. Vše super, km asi odpovídaly, vše krása jako nové. Až dnes jsem byl již po 30tis.km na garanci u Matějky (jsou fakt super), jelikož mi auto jemně táhlo doprava nechal jsem udělat geometrii a hle ...zadní náprava ůplně mimo tolerance! Z technika vylezlo, že auto bylo asi bourané, bo na rámu šlo vidět otlačky od fixovacího zařízení, které se používá když se auto opravuje po karambolech.
To jsem chtěl nápravu vyměnit v záruce, to už Matějka ale neděla, tak šup do TrendCar(taky jsou v pohodě) a zjistit co stím. Vše mi potvrdili, s tím že jestli bylo bourané, záruka logicky padá. Měřili jsme vrstvu laku a auto bylo bourané na pravou zadní stranu, v jakém rozsahu těžko říct. našli jsme i stopy po tmelení atd.
Bohužel se prý nedá zjistit, kdy kde a jak bylo bourané. Tak hned telefon na nejmenovaného pána, bránil se, že on auto už tak koupil, prý to nevěděl a nakonec, že mám zavolat zítra, prý je v zahraničí. Tak jo.

Takže lidi pozor, ať nejste zklamaní jako já, který věřil že koupí skoro nové auto o 400tis. levněji a není v tom žádný háček. Zítra se ozvu a pokud se s tím chlapem nedomluvím, plesknu nejen tady jeho jméno a snad mu ty kšefty zatrhnu, protož pořád prodává kvantum aut z DE jako nehavarované za super ceny.

Sorry za ten román, ale jsem fakt nasra.ý jak.....!

Případné rady jak mám proti němu postupovat rád přijmu! Díkes a jinak Toy je super car! Ať vám slouží.
Toyota Corolla Verso 2,2D4D D-CAT 130kW, 2008
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

dovoz

Příspěvek od aczasa »

No, dnes ti to brát nebude. :-)
Vzhledem k tomu, že ve smlouvě nemáš popsáno, že je to auto nebourané (v minulosti), ale jen to, že je v provozuschopném stavu, tak máš legislativní šance velice malé. Co jste si řekli "per huba" je neprůkazné. Pokud se ti vůbec podaří s ním sejít, tak se ti jen vysměje, protože auto žádnou dramatickou funkční vadu nemá a odpovídá popisu ve smlouvě. :-(
Jedině by ti pomohla nějaká opravdu vážná vada (srovnání geometrie to asi opravdu nebude). Potom bys mohl uplatnit nějakou záruku na prodávajícím. Tedy teoreticky kdybys k němu přišel s oficiálním vyjádřením toyoty a soudního znalce, že je zadní náprava neschopná provozu, tak by to měl na své náklady opravit, ale může se přít a nechat rozhodnutí až na soud. :-)
Back in Czech.
prochaaa
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: pát 26.03.2010, 14:41

dovozy

Příspěvek od prochaaa »

Neni zadny duvod kupovat auta v ceskych bazarech. Zapomente na to ze auto uvedene jako v perfektnim stavu, nebourane, 90 000 najeto, servisni knizka takove opravdu je. Kdybyste takovyhle kousek videli jak to vypada v Nemecku, kde to nikdo nechce, v zivote byste to nekoupili. Lide jsou sice na svete vsichni stejni, ale v Nemecku zacina uroven , kdy se jim podvod vyplaci, prece jen trochu nekde jinde. Zadny prodejce nove/ojete nema duvod riskovat pretaceni tachometru nebo maskovani bouracky kvuli 2000,- EUR. Priznavam, VY jako soukroma osoba v Nemecku levne auto nekoupite, ty vsechny jdou prekupnikum do sveta. Do sveta, kde z toho sundaj vsechny viditelne neposkozene dily a nahradi je smejdem co ziskali z bouracek. Pokud si koupite auto u autorizovaneho dealera, ojete auto, ktere nekdo dal protihodnotou za nove, auto ktere celou existenci jezdilo jen do toho servisu, tam se o nej starali, protoze to byl zakaznik, ktery tam jezdi leta, mate temer jistotu, ze vsechno co je uvedeno v knizce take sedi. Nic takoveho v Cechach nehledejte, tady vam ukradnou ve vasem servisu AIRBAG z volantu, je jim uplne jedno, ze tam priste nepojedete, stejne nemate na vyber. Ani olej nejsou schopni vymenit tak aby u toho neco nevojebali. Naucte se jazyk nebo alespon cist a vyrazte do sveta, urcite se to vyplati. Bude se zdat, ze pocatecni cena je vyssi, ale to se vam vrati pri prvnim podezrelem rachtani v motoru u nebouraneho auta s najetymi 90 000 z bazaru v CR:
Odpovědět

Zpět na „Dovoz auta ze zahraničí“