Toyota 2000GT+

cokoliv co Vás zaujalo v kategorii foto a video, jednotlivé vkládejte, více fotek linkujte...
Odpovědět
Uživatelský avatar
SeeJ.
Manager Týmu
Příspěvky: 437
Registrován: pon 25.08.2008, 16:56

Toyota 2000GT+

Příspěvek od SeeJ. »

Toyota Celica AT160 4th Generation, 4age-power
Toyota Corolla E9 1.3 Hatchback 4-door

Facebook - SeeJ. Photography
Uživatelský avatar
yeepla
Navigátor
Příspěvky: 115
Registrován: sob 22.11.2008, 16:50
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yeepla »

hustéé ....
Toyota Celica GT r.v 2002
J & J = JAYJAY :)
Uživatelský avatar
Lubomir Klinkáček
Řidič
Příspěvky: 204
Registrován: stř 27.02.2008, 18:53
Bydliště: Písečné 66

Příspěvek od Lubomir Klinkáček »

Tak to je fakt dost dobrý to mýt v autě :shock: 8) :lol:
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

Toyota 2000GT
Žiješ jenom dvakrát 1967

První opravdický japonský sporťák – který se navíc objevil ve filmu s agentem 007. Připočtěte si, že se vyrobilo pouhých 351 kusů, a máme tu opravdickou legendu. Za projektem vlastně stála Yamaha, která dvousedadlové kupé původně vyvíjela pro Nissan – řízením osudu ale projekt nakonec přistál u Toyoty. A do bondovky, která se odehrávala v Japonsku, perfektně seděl.

Původním plánem sice bylo použít při natáčení Chevrolet Camaro, ale ten by do místních reálií tak nějak nepasoval. S Toyotou 2000 GT byl problém – Sean Connery se do ní nevešel. Auto bylo extrémně nízké, v nejvyšším bodě měla karoserie pouhých 116 cm, takže kupé muselo být přestavěno na verzi Targa. Jenže z té Connerymu pro změnu čouhala hlava, takže v autě vypadal jako šašek – muselo se ještě jednou přestavovat.

Nakonec vznikly dva kabriolety, speciálně pro tento film. Složená střecha za Bondem a jeho japonskou parťačkou Aki byla atrapa, skutečná produkční Toyota 2000 GT existovala jen ve verzi kupé. Malou perličkou je, že herečka Akiko Wakabayashi neuměla řídit, takže se všechny jízdní scény točily se stojícím autem nebo za přispění kaskadérů v parukách.

Kromě 342 kusů s dvoulitrovým šestiválcem vzniklo také devět exemplářů s větším motorem o objemu 2,3 litru. Řadilo se pětistupňovou manuální převodovkou, u které si zákazník mohl vybrat ze tří stálých převodů – s poměrem 4.375 mohlo auto uhánět rychlostí až 217 km/h. Na zadní nápravě byl samosvorný diferenciál a nechyběl ani posilovač brzd.

V současné době je většina kusů v rukou sběratelů. Raritkou jsou pak kusy, se kterými v USA závodil Carroll Shelby. Zřejmě největší peckou byl vůz, jenž stanovil vytrvalostní rychlostní rekord FIA v 72hodinovém testu. Ten ale bohužel boural a nemohl být opraven. Právě kvůli jeho rekordu Porsche připravilo speciální edici 911R. Ceny za dobré kusy se pohybují okolo šesti milionů.


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
SeeJ.
Manager Týmu
Příspěvky: 437
Registrován: pon 25.08.2008, 16:56

Příspěvek od SeeJ. »

to Pavo.B.: nádherný příspěvek :wink:


Jinak viděl tuto nádheru někdo z vás naživo? Musím se pochlubit že já ano :P tak jsem si ji i vyfotil:)
Obrázek
Toyota Celica AT160 4th Generation, 4age-power
Toyota Corolla E9 1.3 Hatchback 4-door

Facebook - SeeJ. Photography
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

koukam ze FREY si ji muze dovolit , kde to bylo focene ? to jsem propas i kdyz na vystavy moc nechodim
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
SeeJ.
Manager Týmu
Příspěvky: 437
Registrován: pon 25.08.2008, 16:56

Příspěvek od SeeJ. »

to bylo na Luxus Motor Show ve Vídni, myslím že někdy začátkem roku 08. Jinak mám ještě pár fotek Lexusů i Toyot co tam byly ke zhlídnutí.
Toyota Celica AT160 4th Generation, 4age-power
Toyota Corolla E9 1.3 Hatchback 4-door

Facebook - SeeJ. Photography
Uživatelský avatar
Tequilla
Věčnej rejpal
Příspěvky: 646
Registrován: pát 16.09.2005, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tequilla »

Nádherná kára...jen je škoda, že kabria byly jen dvě a obě jsou v Japonsku (nechtěl bych znát cenovku). Vlastně jsem ještě někde zahlídnul fotku dalšího, ale to byla replika postavená na Mazdě MX5.
Toyota Yaris 1.0, 1. gen. alias Pracant...prodáno do Jižních Čech, RIP :(
Toyota MR2 Mark III alias Mrcha
Toyota FJ Cruiser alias Můj sen :)
http://mr2.tequilla.cz
Peugeot 307 SW alias Pracovní realita ze žabožroutova
Uživatelský avatar
Koube
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: ned 11.02.2007, 22:20
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Koube »

Kdybych chtěl klasiku od Toyoty, pak určitě 2000GT. Je to opravdu nádherný vůz. :wink:
Ta přestavba bude bezesporu brutální a designově vyvedená, ale motor by tam byl podle mě lepší ten původní. :wink:
Přeci jen byste si nedali do svého Chopperu motor z YZFR1? :roll:
Myslím že u takovýchto klasických aut si člověk vychutnává auto takové jaké ho stvořili a to hlavně z hlediska jízdních vlastností, zvuku původního motoru, designu, atd.. Zkrátka vychutnává si tu nostalgii takovou jaká je, se všemi klady i zápory.
Ovšem pokud někdo příjde s novou verzí legendární 2000GT,retro konceptem, proč ne? Jako tomu je u řady jiných vozů, např: Ford GT40, Lamborghini Miura, Chevy Camaro, Morgan,.. Třeba bude zase krásná a zběsilá a pro mě zamě třeba s tím RB26DETT. :lol:
Koube
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

jedna origo je na prodej v nemecku myslim :D motor klidne 2JZ ale s karburatory musi to byt klasika :wink:
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Odpovědět

Zpět na „Fotky + videa ostatní“