Zkušenosti ne/spokojených majitelů

novinka od Toyoty
Odpovědět
Uživatelský avatar
Marconi
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 02.10.2010, 21:29
Bydliště: okr. Hodonín

Zkušenosti ne/spokojených majitelů

Příspěvek od Marconi »

Ahoj. Prodal jsem Yaríska a uvažuji o koupi tohoto vozu (Urban Cruiser) jako druhého auta do rodiny, které by bylo 4x4 a šel by za něj dát vozík. Raději bych doma viděl něco v benzínu, ale Urban se dělá 4x4 jenom diesel. Na netu jsem si našel různé recenze (např. dobře zpracovaná je tato: https://www.automobilrevue.cz/rubriky/a ... 39009.html ). Bohužel jsem nedohledal postřehy někoho, kdo by měl s vozem nějakou delší zkušenost. Ani toto fóru se tomuto typu auta moc nevěnuje ;o(
Nevím, co mám očekávat od filtru DPF u motoru 1,4 D4D, a jak kvalitní tento motor je, či jak drahé jsou ND pro 4X4 podvozek, popř. jaká je dostupnost dílů, když výroba tohoto vozítka již nepokračuje.
Pokud by se chtěl někdo podělit o kladné či negativní hodnocení tohoto, tak bych byl rád, díky ;o)
RAV4 II 2,0D-4D 2005
Corolla 1,4VVTi 2003
Yaris II 1,3VVTi 2007
Verso II 1,8VVTi 2005
Urban Cruiser 1,4D AWD 2011
(předtím spousta škodovek, 2xFiat 600D, Mercedes Piáno ;o)
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Zkušenosti ne/spokojených majitelů

Příspěvek od jarson »

Ja len sprostredkovane, ak ťa to nejako poteší...
- mala ho susedka - čierny , ale benzín. Podnikateľka, tak ako je zvykom , kvôli prestíži to po par rokoch predala a kúpila nejaký nový Nissan. To táto kasta robí...musia mat stále čo 2-3 roky niečo nové, inak budú v branži podozriví z úpadku...
Velmi ľutuje. Podla nej ( žena) - veľmi praktické, rýchle , obratné, žiadne poruchy a žiadne starosti. Ale mala ho nový a relatívne krátko.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1938
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Zkušenosti ne/spokojených majitelů

Příspěvek od slabostka »

oni to nerobia kvôli prestíži ale kvôli odpisom... ak nemá čo odpisovať v zmysle strojov zariadení tak ostáva auto, po odpise sa predá čiže peniaze sa točia, my obyč smrtelnící dane posielame do vesmíru preto držíme autá dlhšie....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Zkušenosti ne/spokojených majitelů

Příspěvek od jarson »

No zrejme ano. Ale co bolo dobré tak zvycajne tie auta tocili v rodine - ma dvoch synov s rodinami. Toto dali celkom preč. Ale možno preto, lebo chlapci to považovali za totalne skarede ženské auto a ani to nie lebo bolo cierne. Ale to iba konšpirácia ...a je to už velmi dávno a musím povedat, že odvtedy som Urban Cruiser nikdy nestretol.
Mimochodom vidim podla podpisu, že Marconi ho nakoniec kupil. A kedže tu o nom nenapisal ani riadok, znaci to, že auto slape a slape a slape ....a nic sa nerieši :D
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
Marconi
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 02.10.2010, 21:29
Bydliště: okr. Hodonín

Re: Zkušenosti ne/spokojených majitelů

Příspěvek od Marconi »

Tak Urban Cruisera mám již víc než rok doma a po této době používání již asi vím, proč se tento sympatický crossrover nestal miláčkem našich drahých poloviček. Z důvodu využitelnosti jsem si musel koupit provedení 4x4, a tak se budu zabývat touto verzí:

- Naprosto nedostatečná antikorozní ochrana spodku a dutin. Takže při koupi je nutno počítat s investicí cca 10.000,-Kč, aby vozítko vydrželo alespoň pár dalších let...
- Po najetých 200 tis. - profi regenerace DPF filtru - investice 7.500,-Kč.
- Na přístrojové desce není sdružený údaj, který by zahrnoval více údajů (např. Km a teplotu, jak je tomu např. u Versa). Mezi jednotlivými hodnotami se musí přepínat protažením ruky volantem a to je velmi nepraktické. Přestože má vozidlo multifunkční volant, tak možnost přepínání hodnot displeje na volantu možná není, což je velká škoda
- Katastrofální umístění záchytu ISO fixu na zadních sedadlech- pro ženu je téměř nemožné autosedačku nacvaknout, protože ISO úchyty jsou totálně utopené až za opěradlem a je potřeba vyvinout velkou sílu, aby se nacvaknutí podařilo.
- Vyhřívání sedadel- zapínání je neprakticky umístěno mezi sedadly. To by zas až tak nevadilo, ale chybí podsvícení, které tlačítko je ke kterému sedadlu, takže ve tmě je nutno rozsvítit lampičku a vyhřívání zapnout. Přitom by stačilo, aby místo pouhé diody bylo na tlačítku podsvíceno písmeno L nebo R.
- Nemožnost koupit vozidlo na evropském trhu s poloautomatickou nebo automatickou převodovkou. Kdyby tato možnost byla, tak si myslím, že by mělo v prodeji větší úspěch a neskončilo by takovým debaklem. U 6stupňové převodovky se šestka využije maximálně na dálnici bo zpřevodování je dost krátké a na běžné okresce se motor na 6 podtáčí.
- Průměrné zpracování vnitřních plastů na úrovni Yarise.
- Bohužel nižší světlá výška než provedení předokolky (ale to jsem už věděl před koupí z recenzí)- při průjezdu horším terénem je to znát.
- Průměrná dlouhodobá spotřeba 6,5 l/100 Km, což není na 4X4 moc, ale zase se jedná o motůrek 1,4D.
- Archaické autoradio bez možnosti USB- pouze AUX.
- Nemožnost volby výbavy - automatické spuštění a časování stěračů.
- Absence zvukového znamení, když klesne množství paliva v nádrži na rezervu..
- Nemožnost montáže tempomatu.
- Při výměně žárovek v zadních svítilnách je potřeba demontovat celé světlo.
- Jako u všech Toyot - zadní roletku v zavazadlovém prostoru navrhovala asi uklízečka...

Přes všechna úskalí mám Urbana rád, ale čekal bych od něho víc chytrých řešení ala Toyota. S klidným srdcem ho však doporučit nemůžu. Já osobně bych příště volil jiné auto ze segmentu 4x4.
RAV4 II 2,0D-4D 2005
Corolla 1,4VVTi 2003
Yaris II 1,3VVTi 2007
Verso II 1,8VVTi 2005
Urban Cruiser 1,4D AWD 2011
(předtím spousta škodovek, 2xFiat 600D, Mercedes Piáno ;o)
Odpovědět

Zpět na „Urban Cruiser“