Toyota Proace Verso

vše co stojí za zmínění + modelové řady, které nejsou příliš často u nás k vidění...
Odpovědět
erricco
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: sob 27.07.2019, 13:24

Toyota Proace Verso

Příspěvek od erricco »

Zdravím,

Nikde som tu nenašiel vlákno k tomuto modelu. Veľmi by ma potešilo ak by ste tento model pridali, je nás totiž stále viac a je o čom diskutovať :D
Vďaka
čierna Toyota proace Verso VIP 2.0 L2
MrMarkus
Člen Týmu
Příspěvky: 36
Registrován: sob 30.03.2019, 09:04

Re: Toyota Proace Verso

Příspěvek od MrMarkus »

Když jsem hledal informace o tomhle autě, koukal jsem na fóra Citroenu - přece jen Jumpy má velmi dlouhou (a úspěšnou) historii. Více to tady asi ožije, až se přidá Proace City tj. Berlingo.

Nevím, jak moc Toyotu svazuje smlouva s PSA co se změn vozu týče. Třeba něčemu nerozumím, ale přijde mi zajímavý nápad dát do Proace City ten hybrid 1.8. Pokud nechci naftu, Puretech 110 auto zvládá jen ve městě, mimo něj se trápí. Puretech 130 má sice větší výkon, ale pořád je to malý objem což je nešikovné třeba při brždění, motor to neubrzdí. Navíc Puretech 130 dávají jen s osmistupňovým automatem EAT8, který je sice technicky skvělým počinem, ale nevím, zda třeba u rodinné verze Verso chci neustále poslouchat řazení (něco jiného je nafta a jízda třeba s vlekem, tam si myslím, že je to naopak super volba). To jsou důvody, proč mi přijde tak zajímavá představa hybridu s rekuperací při tom brždění a eCVT na místo toho osmistupňového nesmyslu. A kdyby ještě Toyota v rámci přestavby na hybrid něco udělala s tou příliš širokou středovou konzolí, kvůli níž se tam cítím utiskován, vnímal bych to auto úplně jinak.
MrMarkus
Člen Týmu
Příspěvky: 36
Registrován: sob 30.03.2019, 09:04

Re: Toyota Proace Verso

Příspěvek od MrMarkus »

V Polsku už začali nabízet Proace City Verso: https://www.toyota.pl/new-cars/proace-v ... city-verso

Širokánský středový tunel (tam co je řadící páka) bohužel zůstal, nevidím tam prakticky nic z osobních vozů Toyota, vše je PSA, hybrid tam není, motory mi tak stále dávají smysl jen v naftě. Když už bych bral ten benzínový tříhrnek s výkonem 130k, tak mě vnutí ten 8-stupňový automat a cenu 97500 PLN. Nafta 130k manual stojí 95300 PLN (říkám hmm jako že to by šlo). Pro orientaci, Corolla TS Comfort 1.2 manual stojí 81400 PLN. Ona dokonce i ta nejslabší verze City Verso s 1.2 motorem a výkonem 110k stojí 82800 PLN. Škoda, že si Toyota to auto nevzala více do parády a neudělala nějaké upgrady, hlavně ty motory samozřejmě. Těžko tohle považovat za nástupce Corolly Verso, já půjdu pro rodinu na 99% klasického kombíku v podobě Corolly TS a kdyby snad přece jen tohle, tak asi skočím rovnou do Citroenu s jejich (dočasnými :twisted: ) akcemi a nafty.
MrMarkus
Člen Týmu
Příspěvky: 36
Registrován: sob 30.03.2019, 09:04

Re: Toyota Proace Verso

Příspěvek od MrMarkus »

Vím, že tu vedu trošku monolog, ale dlužím tu tomu autu něco. Motor Puretech 130 ač benzínový tříválec tak se zdá být velmi povedený a spolehlivý. Stejně tak automatická převodovka EAT8 od japonské společnosti Aisin Seiki (30% podíl v ní má Toyota). Zůstává má výtka k brždění, ale jinak, tohle dokáže párkrát do roka i něco odtáhnout. Třeba Opel původně nabízel v benzínu jen 110k verzi, ale teď už tam mají i 130k a to i do základních výbav (třeba Combo Life Enjoy 1.2 TURBO (96kW/130k) Start/Stop AT8 za 437900Kč včetně DPH). Toyota má 130k také, ale až u Family za 525 tisíc Kč. 130k verze má točivý moment 230 Nm při 1750 otáčkách, o akceleraci u takového auta fakt nejde, ale tak dobře, 10.7s na 100km/h, reálná spotřeba lehce pod 7l/100km, prostě pohodové auto i když je naložené a jede někam po dálnici. Dobré je také vědět dodací lhůty, trvá to bohužel 4-6 měsíců, než auto vyrobí (Španělsko/Portugalsko) a dostane se sem.
MrMarkus
Člen Týmu
Příspěvky: 36
Registrován: sob 30.03.2019, 09:04

Re: Toyota Proace Verso

Příspěvek od MrMarkus »

6 měsíců možná i díky COVIDu uteklo jak voda a já se minimálně na čas s tímto fórem loučím jako majitel prakticky totožného vozu z alespoň u dodávek spřízněné "konkurence". Šli jsme do Opel Combo (E) Life Innovation s níže uvedeným 130k benzinem a velká spokojenost, jezdí se s tím dobře mě i manželce, pro rodinu i slouží jako mula. V porovnání s Caddym podvozek poskytuje o třídu vyšší komfort. Puretech má statečné srdce a umí zatáhnout, ale chce dražší papání s aditivy. Navigace nám vyhovuje přes Android Auto, je fajn si ve Waze připravit cestu dopředu a pak jen propojit telefon s infotainmentem. Je to designový detail, ale to LED denní svícení by si zasloužilo nějakou cenu. Za zadní sedačky šla okamžitě síť, dá se snadno přendat i za přední sedačky, chce to na to myslet už při zadání do výroby (aby byla u stropu oka, kam ji zaháknout). Stejně tak tažné, určitě objednat z výroby (jsou tam zásahy i do elektra) a byl bych klidnější, kdybych objednal silnější baterii a alternátor, no uvidíme v zimě. Mě stačí kamera a senzory vzadu, ale žena si pořád trošku stěžuje, že chybí senzory vpředu, také doporučuji zvážit, zda si je neobjednat.
Kubow
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: pát 15.12.2023, 17:41

Re: Toyota Proace Verso

Příspěvek od Kubow »

Zrovna som sa stal majitelom Proace Verso VIP. Chcel by som sa spytat ci dakdo aj proti doporucovani nedavat hagusy na strechu so sklom, ich dal a ci to dacomu prekaza. Tiez by ma zaujimaly dajake doplnky ohladne uloznych pristorov. Potreboval by som vyriesit dajako rozumne stredovu konzolu, tiez mi chyba prehriadka na okuliare. Z uloznych priestorov som docela sklamany :(.
Mattko
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: úte 09.01.2024, 13:14

Re: Toyota Proace Verso

Příspěvek od Mattko »

Ahoj, tiez som sa snazil niekde najst nieco, co by vyriesilo problem maleho mnozstva uloznych priestorov. jedine co sa mi ako tak pozdavalo bolo toto
Screenshot 2024-01-09 132056.png
Screenshot 2024-01-09 132056.png (304.74 KiB) Zobrazeno 412 x
Screenshot 2024-01-09 132158.png
Screenshot 2024-01-09 132158.png (256.38 KiB) Zobrazeno 412 x
Odpovědět

Zpět na „Toyota - historie, milníky, události“