Koupě Priuse

vše ohledně modelové řady Prius
Odpovědět
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1928
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od slabostka »

Na zapade su auta slusne drahsie ako u nas. K tomu na jazdenke musi bazarista priekupnik zarobit k tomu cena za dovoz. Povodny majitel tak musi velmi spustit aby sa auto u nas predalo aspon za cenu primeranu nasmu trhu. Otazka preco by to robil ak je auto v slusnom stave....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 717
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od DavidDDD »

slabostka píše:Na zapade su auta slusne drahsie ako u nas. K tomu na jazdenke musi bazarista priekupnik zarobit k tomu cena za dovoz. Povodny majitel tak musi velmi spustit aby sa auto u nas predalo aspon za cenu primeranu nasmu trhu. Otazka preco by to robil ak je auto v slusnom stave....
Amen :)
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
zik
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: pon 22.02.2016, 13:01
Bydliště: Třebíč

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od zik »

Ahoj, i když je tu poslední dobou trochu mrtvo, zkusím oživit toto téma. Jsem spokojeným majitelem Versa, ale pořád pošilhávám po hybridu, takže celkem logicky po Priusu+. Dává takový upgrade smysl? Jezdíme hlavně po městě, dálnice párkrát do roka, takže v principu si myslím, že pro využití hybridu ideální podmínky.

Bohužel je jich v nabídce v ČR jen pár kusů, takže je těžké odhadovat přiměřenost ceny vůči stavu. Nějaký názor třeba na toto? https://www.sauto.cz/osobni/detail/toyo ... s/19071199 (ať už na prodejce, nebo na inzerát samotný)
Verso 1.8 Style (2013)
Uživatelský avatar
zetk
Člen Týmu
Příspěvky: 36
Registrován: pon 04.05.2020, 06:20
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od zetk »

Jen pro informaci, Mama Car vozí auta z Itálie, ale jinak pěkný ročník za tu cenu.
Prius 2 [2007] (první auto)
zik
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: pon 22.02.2016, 13:01
Bydliště: Třebíč

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od zik »

Psali, že je z Rakouska, nic víc ohledně případné historie jsem z nich nedostal. Takže když se rozhoupu, tak si domluvím kontrolu v Toyotě a pak se uvidí. Jinak obecně jsou reference na ten autobazar tak půl na půl, takže pak už by šlo o konkrétní podmínky nákupu (protiúčet, apod.).
Verso 1.8 Style (2013)
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1928
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od slabostka »

ide o to čo od upgradu očakávaš... zníženie spotreby? zníženie servisných nákladov? väčšie auto? to si musíš zodpovedať a prepočítať sám.... osobne by som šiel do zásadne novšieho auta, nevidím veľký zmysel kupovať porovnateľné auto v rovnakom veku. Neviem ich porovnať veľkostne.
Keby si mal dizel a chcel zmeniť palivo to by dávalo zmyslu alebo zmena spotreby pri mestskom využití povedzme z 10l na 6l možno tiež.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
tonny
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: stř 02.03.2016, 06:40
Bydliště: Břeclav

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od tonny »

Kouknul jsem na Mama Car a dál už jsem nečetl https://www.recenze-autobazaru.cz/autobazar-mama-car-47. Lžou všichni, živí je to.
Corolla Verso 1,8VVTi 2006, Toyota Sienna 3,5 2007, Ford Explorer 4,0 1998
zik
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: pon 22.02.2016, 13:01
Bydliště: Třebíč

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od zik »

slabostka: Moje Verso je 2013, ten Prius 2018. Takže smyslem je obnova vozového parku s přechodem na hybrid, protože se mi prostě ten princip líbí. Jinak doufám, že je to právě Versu hodně podobné, protože nám velmi vyhovuje.

tonny: Ano, nedělám si iluze, nicméně plusek je v nabídce minimum, takže za kouknutí to myslím stojí.
Verso 1.8 Style (2013)
zik
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: pon 22.02.2016, 13:01
Bydliště: Třebíč

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od zik »

Tak kdyby náhodou někdo taky pokukoval po tom Priusu, tak prohlídka celkem dle očekávání... Servisní historie neznámá, jeden klíč, lakované nárazníky, blbnoucí čidlo zavírání kufru apod. Na tři roky staré auto toho je dost a i když cena je fakt docela nízko, zatím zůstanu u Versa :)
Verso 1.8 Style (2013)
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 717
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od DavidDDD »

zik píše: ned 25.04.2021, 19:57 slabostka: Moje Verso je 2013, ten Prius 2018. Takže smyslem je obnova vozového parku s přechodem na hybrid, protože se mi prostě ten princip líbí. Jinak doufám, že je to právě Versu hodně podobné, protože nám velmi vyhovuje.

tonny: Ano, nedělám si iluze, nicméně plusek je v nabídce minimum, takže za kouknutí to myslím stojí.
Ahoj, můžu porovnat Verso a Plusko, Verso měli rodiče, Priuse mám já. Po smrti otce jsem auto prodával i když mělo jen cca 30 tis, Prius mě sedí víc. Je fakt že zásadní problém byla manuální převodovka, ale i kdyby to byl automat tak bych stejně zůstal u PLUSKA. Verso vyšší posez, víc přehled a lepší výhled přes A sloupek (to je u Pluska fakt blbý) větší kufr, horší pohodlí (podvozek) P. víc místa v druhé řadě, samozřejmě spotřeba. Hybrid buď nenávidíš, nebo si zamiluješ, takhle jsem to aspoň měl já. Kdyb něco, klidně napiš.
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Odpovědět

Zpět na „Prius“