Tacoma 3.4 V6

vše ohledně modelové řady 4Runner
Odpovědět
Kubíček
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: stř 18.03.2020, 21:59

Tacoma 3.4 V6

Příspěvek od Kubíček »

Zdravím, předem se omlouvám za nové, zřejmě zbytečně založené téma, navíc jako OT pod jiným modelem.
Ale vážně jsem nenašel něco, kam by se dotaz hodil o trochu víc :-(

Mám možnost koupit Tacomu, ročník 1995, 3.4 V6, manuál, individuální dovoz z USA do Německa někdy koncem devadesátých, kde byla provozována do loňského podzimu a následně na německých RZ dovezena k nám a odstavena do kontejneru (bývalý majitel bydlel dlouhodobě v Německu, kde zemřel a jeho dvěma miláčky - Tacomou a Hiluxem 2018 nyní disponují jeho rodiče).
Jelikož jsem v celé Evropě našel jen pár kusů, navíc jiný ročník, jiná převodovka nebo jiný motor, tak by mne zajímalo, zda někdo neví o tom, jestli už nějaká v ČR vůbec je přihlášena a tudíž nebudu muset absolvovat anabázi s pražskou Dekrou, shánět typové listy, vyměňovat si desítky mailů se zastoupením Toyoty v ČR, abych auto vůbec přihlásil.
Tohle už jsem před lety absolvoval s Chryslerem, prvním kusem daného typu a motorizace u nás, navíc zrovna tak vyrobeným před r. 2000, odkdy by to mělo být už lepší. Nikomu to nepřeji, už jsem čekal, že auto přihlásit po dovozu z Německa vůbec nepůjde a budu mít z něho květináč za 4600 EUR...

Budu rád navíc za každé další info k danému vozu, motoru, shánění ND, na co si konkrétně dát pozor při obhlídce a testovací jízdě, co bývají největší pasti.

Díky, Kuba.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7623
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Tacoma 3.4 V6

Příspěvek od biscuit »

Jakube, jestli máš k autu nějaká bližší data, třeba VIN, zkus se s tou Dekrou domluvit předem. Z mojí zkušenosti, v tom všem bordelu tady, je to stejně nakonec to nejlepší a nejvlídnější řešení.
Jeden můj známej z Rokycan Tacomu má. Jestli si dobře pamatuju, tak to jeho strýc přivezl do ČR a normálně to tady jezdí (jezdilo), ale víc bohužel nevím a nejsem s ním poslední dobou v kontaktu.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Kubíček
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: stř 18.03.2020, 21:59

Re: Tacoma 3.4 V6

Příspěvek od Kubíček »

Díky za radu. O víkendu ji jedu prohlédnout a projet. Asi ji jen rezervuji a v týdnu stav dle VIN prověřím.
Ještě jsem nějaký čas strávil hledáním v registru vozidel a vypadá to, že tu zatím je z téhle generace jen jeden kus z roku 1998 a další 1996 s jinou motorizací.
Takže nejspíš koupím pěknou raritku. Už jsem se těšil na blbnutí v lese a využívání auta k práci, ale asi bude má povinnost udělat z ní leštěnku a jezdit po srazech...
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7623
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Tacoma 3.4 V6

Příspěvek od biscuit »

ten známej má nějakou novou, určitě po 2000.
držím palce a když se zadaří, nezapomeň se pochlubit nějakým obrázkem ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Kubíček
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: stř 18.03.2020, 21:59

Re: Tacoma 3.4 V6

Příspěvek od Kubíček »

Tak v akci Tacoma nastal nečekaný zvrat. Po delším plánování jsem si ji v jednom dni prohlédl, projel, zaplatil i odvezl :D
Nakonec se z ní vyklubala T100, navíc v automatu :D
Je zdravá, až na pár ťukanců od dveří a škábanců (většina k rozleštění). Najeto sice úctyhodných 257 tis. mil, ale na autě to není prakticky znát. Motor, převodovka, podvozek, vše naprosto v pořádku.
Nakonec podle toho, co jsem zkoumal, to bude ještě větší rarita než Tacoma. Naprosto nikomu z mého okolí, kdo se vyzná v autech, T100 nic neříká a zřejmě jich je v ČR maximálně pár jednotek kusů.
Jsem z ní i přes automat (po zhruba 150 mílích jsem zjistil, že to má také něco do sebe a ten american feeling to jen umocní) doslova nadšen a bude to jedno z aut, které za žádných okolností nepůjde z domu (jako čtyři další z mé skromné sbírky :-)).

Nyní se dostávám k dalšímu dotazu. Auto plánuji nechat napsat na mého dobrého kamaráda, protože podniká a potřebuje kvůli účetnictví vůz, co má v TP co nejvyšší spotřebu. Není to sice z daleka žádný 7,3 V8, ale i tak se z průměru vozového parku v ČR celkem vymyká. Zde jsem po koupi ale narazil na problém. Auto minulý majitel před smrtí sice stihl přihlásit v ČR, takže vše potřebné zařídil přede mnou, ale při pohledu na velký TP mne zarazilo, že zde chybí ze zadní strany spousta údajů, které jsou u vozů s původem v Evropě běžné. Předmětně ta normovaná spotřeba. Bez ní kopie TP v účetnictví nebude mít smysl. Na webu sice tyto údaje k nalezení jsou, sice v MPG, ale s přepočtem problém nemám. Spíš mne zajímá, co na to úředník na magistrátu, když tam spotřebu budu chtít dopsat. Zda po mne bude chtít nějaké oficiální vyjádření Toyoty ČR, překlad nějakého lejstra z údajů výrobce nebo jestli má šanci si údaj dohledat někde v jejich evidenci?
Nemáte s tímto někdo zkušenost?
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7623
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Tacoma 3.4 V6

Příspěvek od biscuit »

Zkus teda nejdřív napsat do české Toyoty, ale nevím, jestli s nima bude vůbec řeč. Měli by být schopni ti podle VIN ty údaje poskytnout a na magistrátě je pak do toho TP snad zapíší... No, připrav se na srážky s blbcema :-)
Každopádně gratuluju a těším se (myslím, že nejen já) na nějakou tu fotku!
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Odpovědět

Zpět na „4Runner“